Blogové príspevky

Slabá premena v šachu

Osem bielych pešiakov obsadzuje v základnom postavení šachovej hry kompletne druhú radu, ich čierne náprotivky zase siedmu radu šachovnice. Pešiak je najslabším kameňom na šachovnici, okrem neho sa tu nachádzajú ešte kráľ a ďalšie figúry (dáma, veža, jazdec, strelec). Pešiak je taký "ničotný", že dokonca ani nie je označovaný za figúru - je to len pešiak, pešec, sedliak, anglicky pawn, nemecky Bauer. Pešiaci tvoria akúsi obrannú stenu pred figúrami, ktoré stoja v základnom postavení na prvej, respektíve ôsmej rade.

Fotoarchív ako živý nástroj na vzájomnú výmenu fotografií z akcií

Zdá sa mi, že fotoarchív na webe Mensy funguje ako zamknutá výkladná skrinka, do ktorej nikto z nás nemá prístup a len zriedkavo tam niekto nejako "pretlačí" svoju malú zbierku fotografií.

Uvítal by som, keby fotoarchív na webe Mensy fungoval ako živý nástroj na vzájomnú výmenu fotografií zo spoločných akcií alebo aj z iných príležitostí. To znamená, že každý z nás by mal právo tam krátkodobo zverejniť vlastnú zbierku fotografií na nejakú tému, z ktorej by si ostatní mohli čokoľvek vybrať a odložiť do vlastného archívu.

Raz za 2 mesiace by sa na to prezrel poverený správca fotoarchívu a podstatne by to zredukoval, aby sa tam nehromadil neprehľadný balast. Najkrajšie fotky zo všetkých zdrojov by vybral a rozumne usporiadal tak, aby tvorili ucelenú, a pritom dostatočne prehľadnú prezentáciu každej akcie. Tak by sa prirodzene rozvíjal ďaleko bohatší, živší a krajší fotoarchív našej organizácie.

Samozrejme, takýto správca, alebo skôr kurátor fotoarchívu, by musel mať dobrý vkus a vizuálne cítenie, aby výsledné obrazové príbehy potešili naše oči smiley

Ad: KONŠPIRAČNÉ TEÓRIE ALEBO SME V STUDENEJ INFORMAČNEJ VOJNE?

Takže máme za sebou ďalšiu klubovňu. Táto bola ale čímsi výnimočná. Zatiaľ čo všetky, na ktoré si pamätám priniesli niečo zaujímavé, podané obvykle nejakým špecialistom vo svojom odbore, táto nám poskytla len manipuláciu v najčistejšej forme. Konštrukcia prezentácie bola nasledovná:

1. Na tejto webovej stránke som našiel nepravdu -> tento WEB šíri klamstvá,