Letný detský tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2017

Základné info

Termíny:

  1. turnus je určený pre menšie deti do 13r., termín 29. 7. - 5. 8. 2017 (sobota - sobota)
  2. turnus je určený pre staršie deti nad 12r., termín 5. 8. - 13. 8. 2017 (sobota - nedeľa)

Miesto: Kremnica - Krahule

Ubytovanie: Rekreačné stredisko Stred Európy
Doprava: Individuálne
Cena:
1. turnus 153€
2. turnus 175€

Turnusy

Turnusy tábora podľa veku. Umožní nám to lepšie pripraviť program, ako pre tých najmenších, tak aj pre najstarších. Delenie do 13 a nad 12 rokov nie je striktné, je na rozhodnutí rodičov, do ktorej vekovej skupiny sa dieťa viac hodí. Nemáme vekové hranice. Najmenšie deti by mali byť sebestačné v hygiene, obliekaní a stravovaní. Staršia mládež tiež nie je vekovo obmedzená, radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne zabávať a my im chceme ponúknuť pestrý program.

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej dvojposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu a kryté ohnisko s osvetlením na večerné posedenia.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program ne-bude pevne stanovený. Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, jednak individuálne, ako aj kolektívne súťaže so zameraním na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť, samozrejme deti radi podporíme keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti.

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa, rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

V prípade záujmu o tábor nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov: