Letný detský tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2023

Registrácia na tábor je v plnom prúde, neváhajte :)

Základné informácie

Termíny:
1. Turnus pre deti 10-14 rokov, termín 22. 7. - 29. 7. 2023 (sobota - sobota) - Cena 205 € - OBSADENÝ - možnosť registrovať sa ako náhradník
2. Turnus pre deti 14+ rokov, termín 29. 7. - 6. 8. 2023 (sobota - nedeľa) - Cena 235 € - OBSADENÝ - možnosť registrovať sa ako náhradní
Kapacita: približne 30 detí
Miesto: Dolné Strháre
Ubytovanie: Hotel Kôprovnica
Doprava: Individuálne

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej dvojposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené priamo v budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu, hneď vedľa budovy je les a neďaleko sa nachádza aj potok.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program (ne)bude pevne stanovený. Staršia mládež nie je vekovo obmedzená. Radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne baviť a my im chceme ponúknuť pestrý program. Máme pripravené aktivity celotáborové a aj alternatívne varianty, z ktorých si budú môcť účastníci vybrať. 
Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, individuálne aj kolektívne. Súťaže sú zamerané na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť. Samozrejme deti radi podporím,e keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Ako vedúci pripravujeme aj rôzne workshopy, z ktorých si deti budú môcť priamo na mieste vybrať. Minulý rok sme sa rozprávali o gamedizajne, emóciách a emocionálnej inteleginecii, rečníctve na verejnosti, cvičili sme techniky mindfullness...

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa. Rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické a spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

Sponzoring

Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami. Preto máme prosbu na vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám prosím ozvite najneskôr do konca júna. Radi by sme mali prehľad o tom, aké darčeky prinesiete, aby sme sa vedeli pripraviť, ak bude potrebné niečo dokúpiť.

V prípade otázok o tábore, alebo sponzoringu nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov:

 

Prihláška