Letný detský tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2021

Spúšťame predbežné prihlasovanie detí na tábor. Samotná realizácia a potrebné opatrenia, o ktorých vás budeme včas informovať závisia od aktuálnej situácie a nariadení RÚVZ.

Základné info

Termín: 1 Turnus pre deti od 10 rokov, termín 8. 8. - 15. 8. 2021 (nedeľa - nedeľa), cena 185€
Miesto: Oravská Polhora
Ubytovanie: Chata Slaná Voda
Doprava: Individuálne

 

V prípade, že Vám termín, alebo veková kategória nevyhovuje, organizujeme aj denný tábor v Bratislave pre deti 9-13 rokov v termíne 12.-16. 7. 2021. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu: 
https://www.spolocenstvokempelena.org/denn%C3%BD-t%C3%A1bor

Rovnako organizujeme aj denný tábor v Košiciach pre deti 9-13 rokov v termíne 2.-6. 8. 2021. POZOR- registrácia je predĺžená do 23.7.2021. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu:
https://www.spolocenstvokempelena.org/kopie-denn%C3%BD-t%C3%A1bor-1

 

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej jednoposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je malá spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu a kryté ohnisko, malý amfiteáter ďalšie posedenia. Všetky priestory budú denne dezinfikované, vnútorné priestory pravidelne vetrané. Budeme dbať o zvýšenú hygienu rúk.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program (ne)bude pevne stanovený. Uvedomujeme si široký vekový rozptyl a program budeme prispôsobovať konkrétnemu zloženiu prihlásených detí. Staršia mládež nie je vekovo obmedzená, radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne zabávať a my im chceme ponúknuť pestrý program. Máme pripravené aktivity celotáborové a aj alternatívne varianty, z ktorých si budú môcť účastníci vybrať.
Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, jednak individuálne, ako aj kolektívne súťaže so zameraním na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť, samozrejme deti radi podporíme keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti.

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa, rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

Sponzoring

Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám ozvite najneskôr do konca júna.

V prípade záujmu o tábor nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov: