Letný detský tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2021

Prihlasovanie na letný tábor je v plnom prúde :)

Základné informácie:

Termíny: 1. Turnus pre deti 10-14 rokov, termín 6. 8. - 13. 8. 2022 (sobota - sobota), cena 195€
               2. Turnus pre deti 14+ rokov, termín 13. 8. - 20. 8. 2022 (sobota - sobota), cena 195€
Kapacita: približne 40 detí
Miesto: Oravská Polhora
Ubytovanie: Chata Slaná Voda
Doprava: Individuálne

 

V prípade, že Vám termín, alebo veková kategória nevyhovuje, organizujeme aj denný tábor v Bratislave pre deti 9-13 rokov v termíne 11.-15. 7. 2022. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu: 
https://www.spolocenstvokempelena.org/denny-tabor

Rovnako organizujeme aj denný tábor v Košiciach pre deti 9-13 rokov v termíne 25.-29. 7. 2022. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu:
https://www.spolocenstvokempelena.org/denny-tabor-kosice

 

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej dvojposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu a kryté ohnisko, malý amfiteáter a ďalšie posedenia. Všetky priestory budú denne vetrané a pravidlen dezinfikované. Budeme dbať o zvýšenú hygienu rúk.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program (ne)bude pevne stanovený. Avšak vzhľadom na väčší počet detí budú vytvárané paralelne bežiace 2 aktivity tak, aby mohli byť aktívnou súčasťou tábora. Staršia mládež nie je vekovo obmedzená, radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne baviť a my im chceme ponúknuť pestrý program. Máme pripravené aktivity celotáborové a aj alternatívne varianty, z ktorých si budú môcť účastníci vybrať.
Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, individuálne, aj kolektívne súťaže so zameraním na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť, samozrejme deti radi podporíme keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti.

Navyše vďaka podpore od Nadácie Volkswagen Slovakia budú mať deti počas tábora jedinečnú možnosť stať sa vynálezcami. Do tábora k nám zavíta lektor z o.z. Vedecká hračka spolu s výstavou (Vedecká hračka (vedeckahracka.sk)
V prvom turnuse budú deti navrhovať a vytvárať originálnu vedeckú hračku z prevažne odpadových materiálov a budú im vysvetlené základy duševného vlastníctva.
V druhom turnuse sa okrem kreovania vedeckej hračky povenujú účastníci viac aj spôsobom ochrany duševného vlastníctva a spracovaniu patentových návrhov k vedhračke.

 

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa, rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

Sponzoring

Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám ozvite najneskôr do konca júna.

V prípade záujmu o tábor nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov: