Letný Mensa tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2024

Registrácia začala

V prípade záujmu o denné tábory v Bratislave, kliknite tu: Denný tábor BA | My Site (spolocenstvokempelena.org)

Základné informácie o pobytových táboroch

Termíny:
1. Turnus pre deti 8 - 11 rokov, termín 27. 7. - 3. 8. 2024 (sobota - sobota) - Cena 235 €
2. Turnus pre deti 11 - 14 rokov, termín 3. 8. - 10. 8. 2024 (sobota - sobota) - Cena 235 €
3. Turnus pre deti 15 a viac rokov, termín 10. 8. - 18. 8. 2024 (sobota - nedeľa) - Cena 265 €
Kapacita: približne 30 detí
Miesto: Krahule
Ubytovanie: Ski Krahule
Doprava: Individuálne

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej trojposhodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené priamo vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program (ne)bude pevne stanovený. Staršia mládež nie je vekovo obmedzená. Radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne baviť a my im chceme ponúknuť pestrý program. Máme pripravené aktivity celotáborové a aj alternatívne varianty, z ktorých si budú môcť účastníci vybrať. 
Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, individuálne aj kolektívne. Súťaže sú zamerané na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť. Samozrejme deti radi podporím,e keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Ako vedúci pripravujeme aj rôzne workshopy, z ktorých si deti budú môcť priamo na mieste vybrať. Minulý rok sme sa rozprávali o gamedizajne, emóciách a emocionálnej inteleginecii, rečníctve na verejnosti, cvičili sme techniky mindfullness...

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa. Rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické a spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

Sponzoring

Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami. Preto máme prosbu na vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám prosím ozvite najneskôr do konca júna. Radi by sme mali prehľad o tom, aké darčeky prinesiete, aby sme sa vedeli pripraviť, ak bude potrebné niečo dokúpiť.

V prípade otázok o tábore, alebo sponzoringu nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov:

 

Registrácia

Do dvoch týždňov od registrácie obdržíte potrebné údaje pre platbu. Zaplatením rezervujete miesto pre vaše dieťa v tábore. 

Storno podmienky: 

  • minimálne 30 dní pred konaním tábora vraciame 100% platby
  • minimálne 14 dní pred konaním tábora vraciame 50% platby

  • pri zrušení menej ako 14 dní sa platba nevracia