Letný detský tábor

Tábor pre nadané deti organizovaný Mensou Slovensko v roku 2021

Prihlasovanie na letný tábor je v plnom prúde :)

Základné informácie:

Termíny: 1. Turnus pre deti 10-14 rokov, termín 6. 8. - 13. 8. 2022 (sobota - sobota), cena 195€
               2. Turnus pre deti 14+ rokov, termín 13. 8. - 20. 8. 2022 (sobota - sobota), cena 195€
Kapacita: približne 40 detí
Miesto: Oravská Polhora
Ubytovanie: Chata Slaná Voda
Doprava: Individuálne

 

V prípade, že Vám termín, alebo veková kategória nevyhovuje, organizujeme aj denný tábor v Bratislave pre deti 9-13 rokov v termíne 11.-15. 7. 2022. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu: 
https://www.spolocenstvokempelena.org/denny-tabor

Rovnako organizujeme aj denný tábor v Košiciach pre deti 9-13 rokov v termíne 25.-29. 7. 2022. Bližšie informácie a prihlasovací formulár nájdete tu:
https://www.spolocenstvokempelena.org/denny-tabor-kosice

 

Ubytovanie

Ubytovanie všetkých detí vrátane vedúcich je v jednej dvojposchodovej budove v 3-4 lôžkových izbách s vlastnými sociálnymi zariadeniami. V budove je spoločenská miestnosť. Stravovanie je zabezpečené vo vedľajšej budove 5x denne s celodenným pitným režimom.
V areáli máme k dispozícii veľkú trávnatú plochu a kryté ohnisko, malý amfiteáter a ďalšie posedenia. Všetky priestory budú denne vetrané a pravidlen dezinfikované. Budeme dbať o zvýšenú hygienu rúk.

Program

Tábor je určený pre deti a mládež s vysokým IQ, ktoré často vyžadujú individuálny prístup, preto aj program (ne)bude pevne stanovený. Avšak vzhľadom na väčší počet detí budú vytvárané paralelne bežiace 2 aktivity tak, aby mohli byť aktívnou súčasťou tábora. Staršia mládež nie je vekovo obmedzená, radi privítame každého, kto má chuť sa s nami hrať a zabávať. Aj 16 - 18 roční ľudia sa vedia v kolektíve rozumne baviť a my im chceme ponúknuť pestrý program. Máme pripravené aktivity celotáborové a aj alternatívne varianty, z ktorých si budú môcť účastníci vybrať.
Väčšina programu bude zameraná hravo súťažne, individuálne, aj kolektívne súťaže so zameraním na logiku, rozvoj pamäte a rôznych druhov inteligencie. Športové aktivity sú u nás skôr okrajová záležitosť, samozrejme deti radi podporíme keď sa chcú prebehnúť, alebo si niečo zahrať na lúke, ale telesne menej zdatné deti do pohybových aktivít nenútime.
K dispozícii máme rôzne logické spoločenské hry, rébusy a hlavolamy.
Súčasťou programu je zábavná veda, kde sa deti hravou formou oboznamujú s fyzikálnymi a chemickými zákonmi na rôznych pokusoch, ktoré si môžu sami zostrojiť a vyskúšať.
Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na Vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti.

Deti

Od rodičov nevyžadujeme potvrdenie od psychológa, rodičia poznajú svoje dieťa a mali by vedieť rozhodnúť, či ich dieťa do tohto tábora patrí. Náš program je orientovaný na logiku a športovo pohybové aktivity u nás tvoria sekundárnu zložku programu. Deti obľubujúce a vyžadujúce šport a pohyb s menším zmyslom pre logické spoločenské hry by sa u nás nudili a neboli by spokojné s programom. Naše tábory nemajú vekovú hranicu a jedinou požiadavkou na dolnú vekovú hranicu je samostatnosť a na hornú záujem.

Sponzoring

Vo všetkých súťažiach budú deti odmeňované rôznymi vecnými cenami, preto máme prosbu aj na vás rodičov, ak máte k dispozícii rôzne upomienkové reklamné predmety, vhodné ako darčeky, ktoré nám môžete venovať, potešíte tým všetky deti. Rovnako deti ocenia sladké a slané pochutiny, spoločenské hry, či zaujímavé knihy. V tejto súvislosti sa nám ozvite najneskôr do konca júna.

V prípade záujmu o tábor nás prosím kontaktujte na niektorý z uvedených kontaktov: