Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

feb 14

Vážení členovia a sympatizanti,

Aj v tomto roku máte možnosť poukázať podiel dane z príjmov fyzických osôb alebo právnických osôb zákonom určeným subjektom. O Váš príspevok sa podobne ako v minulých rokoch uchádza aj Mensa Slovensko.

mar 04

Niektorí ste sa už cez SIG Spoločenské hry zahrali on-line. Nakoľko sú prázdniny, zahrajme sa aj v klubovni.  Každý nápad na on-linovú hru pre viacerých sa počíta:-) Zatiaľ máme tip na on-line Aktivity.

On-linovú klubovňu otvoríme v reálnom čase: https://zoom.us/j/91426659964?pwd=M0UxZXE0YlZQcHFqUmovV0s4c29KUT09

mar 11

Po on-line prednáške Komunity, príbeh minulosti, či budúcnosti,  ste viacerí prejavili záujem aj o workshop autora Roba Jankovicha . Regulárny workshop Budovanie komunity trvá viac dní, preto toto 2-3 hodinové sedenie volá Robo Jankovich workshop ochutnávka.

mar 18

Ako mozog funguje. Link na prednášku naživo v reálnom čase: https://zoom.us/j/98265171837?pwd=Wm56eE1sYUVhbEJHeXlZL2JZd2NZdz09

Cesta k pochopeniu vedomia, vedie ako inak, len cez pochopenie ako funguje mozog. V  prvej epizóde Tomáša Trníka nám autor priblíži indície a zaujimavosti o mozgu.

Mensan Tomáš Trník je amatérsky popularizaáor vedy, zameraný na mozog, vedomie a slobodnô vôľu.

mar 25

Prednáška o vakcinácii - info doplníme.

Link na prednášku v reálnom čase: https://zoom.us/j/92653653057?pwd=cHNCUWtWOFVkUnJQMm05NXp2TVQ3Zz09

apr 01

Po on-line prednáške Komunity, príbeh minulosti, či budúcnosti,  ste viacerí prejavili záujem aj o workshop autora Roba Jankovicha . Regulárny workshop Budovanie komunity trvá viac dní, preto toto 2-3 hodinové sedenie volá Robo Jankovich workshop ochutnávka.

máj 12

Budeme robiť nové prihlasovanie podľa pandemickej situácie na jar 2021.

máj 29

Na každoročnom Valnom zhromaždení Mensy Slovensko zhodnocujeme činnosť v organizácii za uplynulý rok , prinášame nové podnety a schvaľujeme rozpočet na nasledujúci rok. Na VZ MS 2021 sa uzavrú aj voľby do orgánov našej organizácie. O voľbách vás bude priebežne informovať volebná komisia: volebna.komisia@mensa.sk . Pevne dúfame, že sa už budeme môcť stretnúť naživo.

júl 28

Prihláste sa na európske stretnutie mensanov s výnimočnou atmosférou.. Všetky info a prihlasovanie : emag.mensa.cz a na emag@mensa.cz.

Európske stretnutie mensanov, kam chodia mensania z celého sveta. Podujatie plné prednášok, exkurzií, turistických a kultúrnych programov. A najmä stretnutí so zaujímavými ľuďmi.

aug 24
Všetky tohtoročné medzinárodné stretnutia sa presunuli o rok, ale všetci veríme, že sa do budúceho roka pandémie zbavíme.
V roku 2021 oslávi Mensa 75.výročie svojho založenia a preto vás pozývame na nezabudnuteľné stretnutie.