Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

mar 23

Pokračujeme v sérii z egyptológie.

Prednáška sa bude venovať nielen voľnému času a hrám v starovekom Egypte, ale vybrané staroegyptské hry si budú môcť poslucháči sami zahrať.

Zvládnete obohrať starých Egypťanov?

mar 24

Vážení rodičia nadaných detí,

​radi by sme vás pozvali na stretnutie Rodičov s deťmi. Cieľom stretnutia je združovať nadané deti a ich rodičov. Vďaka tomuto stretnutiu si deti budú môcť nájsť podobných kamarátov. Zároveň máme pre rodičov pripravené odborné prednášky s diskusiami. V neposlednom rade vďaka tomuto stretnutiu budeme môcť zdieľať svoje skúsenosti a taktiež získať vedomie, že v tom nie sme sami :)

mar 25

Milí priatelia, v sobotu 25.3. uskutočníme výlet prevažne po hradských a asfatových cestách, nakoľko na piatok sú predpovedané intenzívne zrážky. Stretneme sa o 8:28 na bratislavskej hl. vlakovej stanici pri schodoch pri pokladniach alebo na aut. st. Nivy (nást. 21), vlak smer Trnava aj autobus 540 smer Modra, Zochova chata odchádza o 8:36, príchod vlaku do Svätého Jura o 8:50 a autobusu o 9:06 na Krajinskú (150 m.n.m.), kde sa počkáme.

mar 28

Milí priatelia, v utorok 28.3. uskutočníme výlet v oblasti Krasňan nasledovne: stretneme sa o 17:47 na parkovisku pred Lidlom (144 m.n.m.), podľa množstva áut sa vyvezieme k horárni Krasňany (282 m.n.m.), odkiaľ  cca. o 18:08 pôjdeme ďalej, 18:30 - 18:50 - Manina, 19:00 - 19:09 - Krasňanský trail, 19:09 - U Slivu, 19:09 - 19:19 - Slovenský potok, 19:29 - Dieliky (401 m.n.m.), 19:39 - 19:57 - Kamenný potok, 20:10 - horáreň Krasňany, 20:28 - parkovisko (Lidl). Výlet je zaujímavý, aj po neznačených cestách.

apr 02

Vysokoškolský športový klub, FEI STU Bratislava, turistický oddiel, organizuje dňa 2. apríla 2023 jarný 

H V I E Z D I C O V Ý   P O C H O D

50. ročník pochodu sa uskutoční v Malých Karpatoch s miestom zrazu Malý Slavín.

Jednotlivé trasy sú :

TRASA A :  Pezinok, žel.st. – Baba – Biely kríž – Malý Slavín – Rača
         Diaľkový pochod, 37km, prevýšenie 750m.
         Zraz : 7,00 hod. na žel. st. v Pezinku.

TRASA B :   Rača – Panova Lúka - Malý Slavín – Rača
 12 km, prevýšenie 300m.
         Zraz : 9,30 hod. na zast. MHD v Rači.

apr 06

Freediving, alebo inak „nádychové potápanie“, je najstarší zo spôsobov ako ľudia objavovali podmorský život v rôznych kultúrach už od nepamäti. Prvý zaznamenaný dôkaz o freedivingu možno vysledovať viac ako 7000 rokov späť k Chinchorros, starovekej civilizácii, ktorá žila pozdĺž pobrežia púšte Atacama (dnešné severné Čile a južné Peru).

apr 06

Po zaujímavej prednáške v Klubovni Mensy https://www.mensa.sk/akcie/klubovna-mensy-o-freedivingu-s-martinom-rumanom, sa stretneme na predveľkonočnom posedení na Zelený štvrtok:-)

Doneste si obľúbenú hru.

apr 20

Slovenskí vedci sú súčasťou výskumu spoločnej poľsko-slovenskej misie na telle el-Retábí v Egypte už 16 rokov. Výskum orientalistov a archeológov SAV v Duwejme Wad Hadž v Sudáne sa začal v roku 2018. Obe lokality sa nachádzajú v blízkosti hraníc starovekého egyptského impéria – Retábí pri severovýchodnom okraji nílskej delty, Duwejm pod štvrtým nílskym kataraktom – a takmer na tom istom poludníku.

apr 28

Na jarnom stretnutí 2023 si pripomenieme 30-te výročie založenia Mensy Slovensko.

Bude pri prekrásnom národnom parku Muránska planina. https://www.npmuranskaplanina.sk/

V okolí je množstvo atrakcií. https://www.kamnavylet.sk/sk/atrakcie/muranska-planina

Možnosť použiť rekreačné poukazy:-)

Ubytovanie a strava : Hotel Telgárt

máj 11

Pokračujeme v Psychologických kruhoch. Tému dáme včas.

Stránky