Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

feb 21

Obdobie pohodlnej ekonomickej, vojenskej, technologickej a politickej prevahy Západu na čele s USA, ktoré spájame s rokmi cca 1991-2010, sa skončilo a musíme z toho vyvodiť dôsledky. Západ už nemá monopol ani na moderné technológie, ani na vojenskú moc. Nie je dôvod na paniku ani na bombastické vyhlásenia o „konci Západu“, „čínskom storočí“ a podobne. No aby sme dokázali uchrániť vlastnú bezpečnosť musíme aktívne konať. Skončilo sa však obdobie, keď o svetovom usporiadaní a o vojne a mieri rozhodovali západné štáty.

feb 28

Naša spolupracujúca organizácia LEAF Academy je medzinárodná internátna stredná škola v Bratislave založená na hodnotovom vzdelávaní, s výučbou v anglickom jazyku. Od roku 2016 ponúka poskytuje vzdelávanie v 4-ročnom a 2-ročnom programe mladým ľuďom, ktorí majú potenciál vyrásť v budúcich lídrov a to bez ohľadu na ich socio-ekonomické zázemie. Dnes na LEAF Academy študuje vyše 90 študentov z 12 krajín. Prví absolventi ukončili štúdium v roku 2018 a dnes študujú na popredných univerzitách v USA, Veľkej Británii či v Holandsku (napr.

feb 28

Budovanie komunity podľa Scotta Pecka.
Príde nám porozprávať a facilitovať bude Róbert Jankovich.

mar 07

Čo sa skrýva pod pojmom humanitárna práca a čo je to humanitárna pomoc?  Zuzana Prostredníková vyštudovala sociálnu antropológiu na University of St Andrews v Škótsku. Počas univerzity sa venovala témam humanitárnej práce a udržateľného rozvoja, a kritickému štúdiu politík a praxe v tejto oblasti. V nadväznosti na jej akademické záujmy vycestovala ako dobrovoľníčka do Libanonu, kde pôsobila šesť mesiacov ako učiteľka vo vzdelávacom centre pre sýrskych utečencov.

apr 30

Tohtoročné jarné stretnutie bude v Kremnici, zohľadňuje sviatok 1.mája a preto je netradične od utorka večera do soboty. Program ešte nie je hotový, rovnako ako formulár na prihlasovanie, ale už teraz si dajte termín do kalendára.

Máme v programe napr. toto: https://www.mensa.sk/akcie/exkurzia-do-mincovne-v-kremnici

máj 03

Exkurzia počas jarného stretnutia Mensy Slovensko. Mincovňa Kremnica, bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Sedem storočí skúseností v minciarstve nám umožňuje vyrábať široké portfólio produktov v najvyššej kvalite a uspokojovať tak stovky zákazníkov ročne. Je to najdlhšie fungujúca prevádzka na svete.

Môžu prísť aj tí, čo sa nazúčastnia jarného stretnutia. Vstupné v skupine 2.50 na osobu. Zraz 10.45 pred vchodom.

máj 25

Každoročné Valné zhromaždenie Mensy Slovensko, kde sa vyhodnotí mensanský rok, spojené s uzavretím volieb do Rady Mensy Slovensko. Všetci členovia sú vítaní.

máj 25

Uterákový deň (angl. Towel Day) pripadá každoročne na 25. máj. Počas Uterákového dňa fanúšikovia spisovateľa Douglasa Adamsa nosia všade so sebou viditeľne uterák. Táto recesia je odkazom na dielo Stopárov sprievodca galaxiou, v ktorom je uterák označený za najpotrebnejšiu vec, ktorú pri sebe má mať každý medzihviezdny stopár.

júl 03

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente AG 2019 bude tentokrát vo Phoenixe. info a prihlasovanie na https://ag.us.mensa.org/. Prihlásiť sa môže každý mensan.

aug 07

Je po EMAGu 2018 v Belehrade, tešíme sa na EMAG 2019 v belgickom Gente. Už teraz si naplánujte čas, prihlasovanie o pár mesiacov neskôr:-)

info sledujte na : https://www.facebook.com/groups/EMAG2019/about/

Včas vás budeme informovať:-)

Stránky