Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

mar 22

Aké je miesto náboženstiev v súčasnosti? Potrebujeme ich a prečo? Už viackrát sme sa s Mense stretli s požiadavkou pripraviť prednášku na túto tému. Interaktívna diskusia o viere a troch hlavných monoteistických náboženstvách nám ponúkne pohľad na jej hlavné otázky .

Sú židia veľmi bohatí? Vážia si moslimovia iné náboženstvá? Odporuje si kresťanstvo s vedou? Je viera a náboženstvo pozitívnou silou v spoločnosti? O čom a ako s agnostikmi a ateistami? Ako hovoriť s mladou generáciou? Proste stretne sa kresťan, moslim a žid...

mar 25

Vysokoškolský športový klub, FEI STU Bratislava,

turistický oddiel, organizuje

dňa 25. marca 2018

jarný

 

HVIEZDICOVÝ   POCHOD

 

45. ročník

pochodu sa uskutoční v Malých Karpatoch s miestom zrazu

Malý Slavín.

 

Jednotlivé trasy sú :

 

TRASA A :  Pezinok, žel.st. – Baba – Biely kríž – Malý Slavín – Krasňany.

                         Diaľkový pochod, 37km, prevýšenie 700m.

mar 25

Milí Mensania,

pozývame vás na ďalšie stretnutie miestnej skupiny Mensy v Prešove pri zaujímavých hrách v spolupráci s literárnou kaviarňou Libresso Books & Coffee Prešov. 

 

Prídite si vychutnať poobedňajšiu nedeľnú kávu a spoznať pritom nových ľudí, zabaviť sa pri spoločenských či logických hrách, blufovať, spoločne tvoriť alebo zabojovať o prvenstvo... alebo si len tak posedieť s priateľmi. Zoberte so sebou aj známych či deti, budú vítaní!

 

apr 05

Ďalšia klubovňa mimo klubovne. Podarilo sa nám vybaviť unikátnu exkurziu do Stálej výstavy dejín výpočtovej techniky na Slovensku, ktorá je ojedinelá nielen u nás, ale aj v rámci zahraničia. Prezentuje historické počítače vyvinuté, alebo používané najmä v SAV a v spolupracujúcich organizáciách od roku 1956 v kontexte so svetovým vývojom počítačov. Prezentácia bude len pre nás, mimo pracovných hodín a sprevádzať nás bude riaditeľ múzea doc. Ing. Martin Šperka, PhD . Vyšiel nám v ústrety, tak príďte včas.

apr 19

Titulok je viac, ako odvážny , ale tento krátky seminár vysvetlí aktuálnu situáciu v zdieľaní ľudského poznania a vzniku akademických pirátov bojujúcich za slobodu k prístupu nových poznatkov. Povieme si prečo vlastne vedci publikujú, o tom že vedecké časopisy sú vlastne dobrý biznis a aj to ako vlastne vznikol  slávny Sci-Hub. Seminár si nedáva za cieľ zodpovedať etickú dilemu duševného vlastníctva výsledkov výskumu ale skôr chce otvoriť diskusiu na túto tému.

Prednášateľ: Martin Weis učí a pracuje na Slovenskej technickej univerzite

máj 04

Pred začiatkom Jarného stretnutia Mensy Slovensko v Trenčianskych Tepliciach sa nám podarilo vybaviť exkurziu do závodu Makyta v Púchove, podniku, ktorý je stále najväčším zamestnávateľom v odevnom priemysle na Slovensku. História tejto spoločnosti sa datuje už od roku 1939. V súčasnosti pracuje s najmodernejšími technológiami v tejto oblasti priemyslu.

Stretneme sa pred hlavným vchodom o 10.45, exkurzia začne o 11.00. Sprevádzať nás bude obchodná riaditeľka Makyty Púchov Ing. Erika Vidomanová.
 

máj 04

Pravidelné jarné stretnutie Mensy Slovensko pri príležitosti 25. výročia založenia MS. Ubytovanie v Trenčianskych Tepliciach v Penzióne - Domov Speváckeho zboru slovenských učiteľov http://www.dszsu.sk/. Miesto stretnutia obklopuje prekrásne prostredie Strážovskej vrchoviny.

máj 26
Valné zhromaždenie Mensy Slovensko, na ktorom sa vyhodnotí uplynulý rok v našej organizácii, prednesú sa návrhy na ďalšiu prácu a uzavrie sa voľba ombudsmana na nasledujúce 2 roky.
Informácie bude priebežne oznamovať volebná komisia.
 
Účasť čo najväčšieho počtu mensanov je žiadúca:-)
júl 04

Stretnutie na americkom kontinente bude v roku 2018 v Indianapolise. Prihlasovanie od 1.novembra 2017 na http://ag.us.mensa.org/.

Stránky