Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

nov 19

Stretnutie mensanov v Prešove.

nov 21
Stretnutie je spojené s charitou, preto prineste, čo máte doma navyše, je vám to ľúto vyhodiť, avšak niekomu by sa to mohlo hodiť... napr. oblečenie, hračky, domáce náradie, knihu, kuchynské potreby, kozmetiku, dekoračné materiály... hocičo, čím by sme pred Vianocami vedeli urobiť radosť sociálne slabším ľuďom. Všetky vami prinesené veci budú rozdané, nič sa neyhodí.
 
nov 21

Ahojte!

Tento raz bude klubovňa na tému:
FINANČNÝ SYSTÉM NA SLOVENSKU
Prezentuje Michal Gabčík.

Po prednáške, samozrejme, debata na danú a iné témy.
Radi privítame každého nového člena :-)

Pozor! Výnimočne je klubovňa v UTOROK.

nov 23

O geneticky modifikovaných plodinách a ich pestovaní sme už na pôde Mensy hovorili viackrát. Vedu dnes považujeme za exaktnú aktivitu a predpokladáme, že vedec pristupuje k svojmu bádaniu neosobne, bez subjektívnych pocitov a očakávaní. Rozvoj technológií 20. a 21. storočia vyvolal potrebu regulácií. Politici pri ich vypracovávaní využívajú vedeckých poradcov. Vedci sa ale vo svojich odporúčaniach často nezhodnú. Bližšie sa budeme venovať niektorým kontroverziám okolo regulovania geneticky modifikovaných plodín.

nov 30

V klubovni sme už mali viacerých mensanov, ktorí nám urobili prednášku o finančnej gramotnosti.Aj keď by sa o nej mali viac učiť deti v školách, stále v nej zaostáva aj veľa dospelých, inak vysoko vzdelaných ľudí. A pritom ide o naše základné životné potreby. Andrej Hollý bude pokračovať v tom, čo už pred časom v klubovni načrtol.

dec 15

Tradičný mikulášsko-vianočný večierok mensanov. Prineste ceny do tomboly a občerstvenie. Kvôli stavebným prácam v Klubovni Mensy bude akcia v Klubovni Metod oproti Gymnáziu Metodova :www.partypriestor.sk .  Kvôli vyššej cene priestorov bude symbolické vstupné 1 Euro:-)
Bude aj karaoke ako vlani - DJ Peto:-)
Upozornenie: zmena z bežného štvrtka na piatok.

autor torty: Dáša Bukovská

dec 29

Spoločný Silvester mensanov bude opäť po nejakom čase vo Varšave.

info: https://www.facebook.com/silvensa/?fref=t

2017@silvensa.org

jan 18

Tradičná lyžovačka v Slovinsku. Všetky informácie, aj spôsob prihlásenia sa, nájdete tu: https://drive.google.com/file/d/1n1kXDa8J7KwNNuv44rpDKYLyYWA7pWrM/view

júl 04

Stretnutie na americkom kontinente bude v roku 2018 v Indianapolise. Prihlasovanie od 1.novembra 2017 na http://ag.us.mensa.org/.

aug 01

EMAG - európske stretnutie mensanov bude v roku 2018 v Belehrade. Sledujte a prihlasujte sa na http://emag.mensa.rs/.