Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

máj 25

Každoročné Valné zhromaždenie Mensy Slovensko, kde sa vyhodnotí mensanský rok, spojené s uzavretím volieb do Rady Mensy Slovensko. Všetci členovia sú vítaní.

máj 25

Uterákový deň (angl. Towel Day) pripadá každoročne na 25. máj. Počas Uterákového dňa fanúšikovia spisovateľa Douglasa Adamsa nosia všade so sebou viditeľne uterák. Táto recesia je odkazom na dielo Stopárov sprievodca galaxiou, v ktorom je uterák označený za najpotrebnejšiu vec, ktorú pri sebe má mať každý medzihviezdny stopár.

máj 30

Počas pravidelnej klubovne si zahráme obľúbené stolové hry.

jún 01

Každoročný výlet na Troch jazdcov, spojený s opekačkou . Tento rok vychádza na MDD, veď všetci ak si chceme uchovať duševné zdravie, musíme si uchovať aj dieťa v nás:-) Tohtoročný výlet bude iný aj v tom, že na Homole otvorili zrekonštruovanú rozhľadňu , vysokú 20 metrov s nádherným výhľadom na Biele Karpaty, Považský Inovec, Tribeč, Strážovské vrchy, Veľkú Fatru či dokonca východné Alpy v Rakúsku. Samotný vrch Homoľa meria 709 metrov a leží v Malých Karpatoch. Prvá rozhľadňa tu stála už v roku 1894.

jún 13

Prezentovaná kniha mensana Daniela Šmihulu a Richarda Sviteka potvrdzuje, že druhá svetová vojna bola skutočne globálnym konfliktom. Okrem svojich hlavných bojísk mala vojna aj viacero dnes už polozabudnutých bojísk a kampaní. Časti z nich sa venuje aj monografia „Zabudnuté africké bojiská – 1940-42“. A to dvom útokom na Dakar, gabonskej a čadsko-líbyjskej kampani, vylodeniu na Madagaskare, Réunione a Komorách a situácii vo Francúzskom Somálsku.
V českom a slovenskom prostredí ide vôbec o prvé spracovanie danej problematiky.

Prezentuje mensan Daniel Šmihula.

júl 03

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente AG 2019 bude tentokrát vo Phoenixe. info a prihlasovanie na https://ag.us.mensa.org/. Prihlásiť sa môže každý mensan.

aug 07

Je po EMAGu 2018 v Belehrade, tešíme sa na EMAG 2019 v belgickom Gente.

Registrácia otvorená tu: http://emag-mensa.eu/en/news   Platí len toto prihlásenie na akciu.

Early-bird  len do 17.mája, potom bude fee vyššie.

info sledujte na : https://www.facebook.com/groups/EMAG2019/about/

aug 16

Prihlasovanie tu: http://my-camp.org/register.html

With a great location comes a great responsibility to choose a party theme, so not to disappoint anyone you can have a choice of your favourite...
FICTIONAL UNIVERSE!
(meaning a group competition will be hold to decide which is the best one represented in the camp).