Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

nov 21

V októbri bolo celosvetové stretnutie mensanov IBD 2019 v Malajzii. Ako sa nám táto krajina predstavila si pripomenieme na našej klubovni.

nov 23

Milí turisti, po oslavách 30. výročia Nežnej revolúcie uskutočníme v sobotu 23.11. nasledovný výlet:

nov 24

Ahojte,

 

príďte sa s nami zabaviť pri dávke spoločenských hier.

Vidíme sa v Trenčíne v Sokolovni na poschodí v nedeľu 24.11. o 14:30.

 

Pokojne prineste aj priateľov a svoje obľúbené hry.

 

Tešíme sa!

 

Mensa Trenčín

nov 28

Po 30. rokoch od pádu totalitného komunistického režimu a po takmer 75. rokoch od skončenia 2. svetovej vojny sme v dôsledku nedostatočného vyrovnávania sa s totalitnou minulosťou, zlyhávania politických a právnych inštitúcií štátu a nedostatočnému vzdelávaniu v oblasti histórie, svedkami nástupu rôznych extrémistických vplyvov a skresľovania histórie.

dec 01

Milí Mensania,
 pozývame všetkých nových aj starých členov,ako aj všetkých stretnutia chtivých na mikulášske posedenie dňa 01. decembra 2019 o 15:00 hod.
v priestoroch Puzzle klubovne , Svätoplukova 11, 08001 Prešov,
http://www.relevant.sk/aktivity-klubovne.

dec 05

Aj keď niekedy naše životy vyzerajú v pohode, častokrát máme okolo seba ľudí, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii a nevedia ako ďalej. V tých najhorší prípadoch to dokonca môže skončiť až tragicky. Pre takéto prípady vzniklo on-lineové anonymné bezplatné internetové poradenstvo pod hlavičkou občianskeho združenia IPčko.sk. Je za tým skupina mladých psychológov, sociálnych pracovníkov, ale i študentov s túžbou v srdci pomáhať ľuďom.

dec 14

 

V Bratislave pripravujeme každoročne predvianočné stretnutie, kde  spoločne oslavujeme blížiace sa sviatky i koniec roka. Aby sa mohli  tohto milého podujatia zúčastniť mensania z celého Slovenska, tento rok ho pripravujeme na sobotu 14.12.2019 v Klubovni Metod na Levickej 2 v Bratislave o 16-tej hodine.

Príde aj náš mensanský dvorný DJ s karaoke Peťo DJsfun.

Párty priestor sa nachádza 200 m od OD Centrál vo dvore pod Ludwigovým Mlynom

dec 28

Tak ako sa stal EMAG (European Mensa Annual Gathering) „kultovým“ stretnutím mensanov, európski mensania založili aj novú tradíciu stretávania sa na konci kalendárneho roka. Silvester mensanov – Silvensa sa po prvý krát konal vo Varšave v roku 2014, tam bol opakovane aj v roku 2017. Medzitým bola Silvensa vo Viedni a Maastrichte, piaty ročník v roku 2018 sme pripravili v Bratislave a ja som aj v medzinárodnej komisii pre Silvensu. Aj keď je Silvensa zatiaľ menším podujatím ako EMAG, jeho popularita rastie a chodia naň mensania z celého sveta.

jan 16

Každoročné celosvetové lyžiarske stretnutie mensanov v Slovinsku bude opäť v lyžiarskom stredisku Golte.
Prihlasovanie na ski@mensa.si
Program, ceny a číslo účtu nižšie.

Earlybird fee do 15.12.2019

jan 23

Fyzika stále ešte uspokojivo nevyriešila mechanizmus vzniku zotrvačnosti . Názory na zotrvačnosť od Newtona cez Macha k Einsteinovi . Podrobnejší pohľad na princíp ekvivalencie vo Všeobecnej teórii relativity. Záhada meniacej sa hodnoty gravitačnej konštanty . Alternatívne vysvetlenia mechanizmu zotrvačnosti . O tom všetkom bude prednáška.

Stránky