Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

feb 27

Milí turisti, v utorok 27.2. (27 = 3*3*3) sa stretneme o 18:00 (18 = 2*3*3, 1+8+0+0 = 3*3) na zastávke autobusu 43 Partizánska lúka pod Červeným mostom. Pôjdeme nasledovne: 18:18 - 18:38 - bunkre K-Lam 1-4, 19:09 - Biely vrch (318 m.n.m., 9 = 3*3), 19:33 - Deviaty mlyn, 19:44 - Klepáč, 19:55 - Partizánska lúka, výlet ukončíme o 20:01 (2+0+0+1 = 3) pri Červenom moste. Vezmite si čelovky, aby ste aspoň tri metre pred seba videli a nešli trojnožky.

Trasa výletu je nasledovná: https://en.mapy.cz/s/nerojadabo

feb 28

Vážení rodičia,

či už ste členovia, ale nečlenovia, radi by sme vás pozvali na ďalšie stretnutie pre rodičov. Vieme, že výchova dieťaťa nie je jednoduchá a už vôbec nie výchova nadaného dieťaťa. Preto raz mesačne prinášame pre vás prednášky a diskusie na rôzne témy.

mar 02

Ahojte členky, ahojte členovia,

Radi by sme vás pozvali na Deň hier, ktorý sa uskutoční 2.3.2024 od 13:00 do 20:00 v klubovni na Vazovovej 3 (vchod vedľa hotelu Akademik), pričom je len na vás v akom čase sa zastavíte a ako dlho sa zdržíte.

Čo môžete očakávať?

Vďaka práci s deťmi neustále dopĺňame súbor spoločenských hier o tie aktuálne žiadané. Disponujeme regálom plným takmer 150 spoločenských hier, ktoré takmer všetky ovládame a vieme vás ich naučiť hrať. Popritom je viac ako žiadúce užívať si príjemné rozhovory.

mar 04

Vážené členky, vážení členovia Mensa Slovensko,
dovoľte mi pozvať vás na Mimoriadne valné zhromaždenie, ktoré sa uskutoční 4. 3. 2024 o 18:00 v priestoroch klubovne na Vazovovej 3 v Bratislave a zároveň online na platfrome ZOOM (link na pripojenie bude zverejnený).

apr 18

Vážení rodičia,

či už ste členovia, alebo nečlenovia, vieme, že výchova intelektovo nadaného dieťaťa nie je jednoduchá. Preto by sme vás radi pozvali na víkendové stretnutie spolu s vašimi deťmi.

Stretnutie bude prebiehať 18.-21.4.2024 v Hoteli Telgárt. Súčasťou programu sú odborné prednášky pre rodičov a zábava pre deti aj spolu s rodičmi. 

máj 03
Milí priatelia, ak vás láka návšteva Írska, máte príležitosť od 3. do 6.mája 2024 sa zúčastniť stretnutia írskej Mensy v Tralee, na ktoré nás pozvali .
Ozvite sa kvôli spoločnému letu.
 
máj 25

Deň uteráku na počesť Douglasa Adamsa . Tvoríme na ňom vogónsku poéziu, ktorá je 3.najhoršia vo vesmíre, vysielame vlastný Human Code do vesmíru, konzujmujeme dobroty a hráme hry.

Deň uteráku je v kalendári 25.mája, takže tento rok sa trafíme presne, kedže my si ho robíme v sobotu:-) Oslavujeme ho v Mense už asi 16 rokov:-)

Kedže sa vysiela Human Code do tmy, podujatie trvá aj do druhého dňa. Možnosť postavenia stanu alebo prenocovania.

Adresu dostanete po prihlásení:-)

Ak potrebujete odvoz z mesta, ozvite sa.

júl 31

Mensanky a Mensania!

Chystá sa ďalší EMAG (European Mensa Annual Gathering) a tentokrát v Bukurešti! Stretnutie je pre všetkých členov Mensy z celej európy, ale aj mimo nej.

EMAG 2024 bude prebiehať počas 31.7.-4.8.2024

A na čo sa môžeme tešiť?

Napriklad na Ice breaker v skybare v centre, či galavečeru v histrockej 150-ročnej taverne.

Viac informácií a registráciu nájdete na oficiálnej udalosti:

EMAG 2024 - EMAG (emag24.eu)

 

okt 10

Celosvetové stretnutie mensanov, kde býva aj pracovná časť pre vedenie Mensy, ale je to stretnutie pre všetkých členov bude tento rok v austrálskom Perthe.

Bude aj pred alebo po IBD cesta po Austrálii, všetko sa dozviete včas, ale predbežný záujem prihláste sem: https://www.surveymonkey.com/r/8BF9GB3?fbclid=IwAR3LnwR8NcwTsTAsORuLR2cY...

Nkoľko je to ďaleko, treba plánovať včas:-)

dec 27

Tradičný európsky Silvester mensanov. Plánujte si rok. Podrobnosti budú na jeseň.