Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

apr 03

Literárna súťaž MI 2024

Redaktorka časopisu Mensa World Journal (MWJ) Kate Nacard a ostatní, ktorí sa podieľajú na organizácii a hodnotení súťaže MI Poetry Competition, sa tešia na ďalší skvelý súbor príspevkov od všetkých ambicióznych mensanských básnikov!

PRAVIDLÁ:

máj 17

PhotoCup 2024 - Fotografická celosvetová súťaž mensanov

Téma pre rok 2024 je "Fire - Oheň"

Pošlite najviac 3 fotky s touto témou, nie väčšie ako 2 MB na [email protected] do 31.júla 2024.

Na fotke nesmie byť nič písané, ani vodotlač a podobne. Do mailu uveďte svoje celé meno, členské číslo, e-mailovú adresu a názvy fotiek.

jún 22

Milí priatelia, v sobotu 22.6. uskutočníme výlet na Vápennú zo Sološnice alebo Plaveckého Podhradia spojený s opekačkou. Kvôli teplému počasiu stretnutie bude pre turistov už o 7:37 na Patrónke, odchod autobusu smer Rohožník o 7:48, z aut. st. Nivy o 7:33 (nást. 14), výstup v Rohožníku (Tesco) o 8:44, prestup na autobus smer Plavecký Peter o 8:53, v Plaveckom Podhradí (pošta) o 9:09, kde nás bude čakať náš člen Lukáš Králik, u ktorého sa po skončení výletu bude konať opekačka a kúpanie v bazéne. Je možné doviezť sa aj autom či busom popoludní po cca.

jún 27

Esperanto nie je Fundamento

Posledná klubovňa v tomto školskom roku bude predprázdninová:-)

Lebo koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. A v lete tých jazykov popri cestovaní potrebuje človek dosť:-)

Esperanto je umelý jazyk, ktorý v roku 1887 vytvoril Ludwick Zamenhof a The Universal Esperanto Association je  najväčšou organizáciou, ktorá tento jazyk propaguje.

júl 19

Welcome to Platform 9¾!

Stretnutie mladých mensanov funguje už roky.  Ešte stále sa môžete prihlásiť na https://www.my-camp.org/.

Pozor, mladé čarodejnice a čarodejníci Mensy! Chyťte svoje metly a pridajte sa k nám na očarujúci 10-dňový letný tábor v magickej krajine Spojeného kráľovstva.

júl 31

Mensanky a Mensania!

Chystá sa ďalší EMAG (European Mensa Annual Gathering) a tentokrát v Bukurešti! Stretnutie je pre všetkých členov Mensy z celej európy, ale aj mimo nej.

EMAG 2024 bude prebiehať počas 31.7.-4.8.2024

A na čo sa môžeme tešiť?

Napriklad na Ice breaker v skybare v centre, či galavečeru v histrockej 150-ročnej taverne.

Viac informácií a registráciu nájdete na oficiálnej udalosti:

EMAG 2024 - EMAG (emag24.eu)

 

sep 06

Počas víkendu od 6. do 8. septembra vás Mensa Taliansko privíta v krásnom meste Parma na podujatí, ktoré si nemôžete nechať ujsť: Mensa Italia Games (MIG). Skvelá príležitosť vycestovať :)

Toto podujatie je úplne založené na hrách, turnajoch a zábave: nájdete tu program plný súťažných aktivít, športových aj intelektuálnych, s ktorými môžete vyzvať svoju myseľ a myseľ ostatných mensanov. Nebude chýbať dobré talianske jedlo, parmská šunka typická pre tieto oblasti a veľmi obľúbené Parmigiano Reggiano, ani ochutnávky vín a piva typických pre oblasť Parmy.

sep 19

V septembri uskutoční pravidelné stretnutie Mittelland vo Weimare.

Očakáva sa približne 120 domácich a zahraničných hostí. Okrem jednotlivých denných aktivít sú v prípade potreby k dispozícii aj prehliadky so sprievodcom v angličtine. Weimar je klasickým nemeckým mestom a je známy nielen Goethem a Schillerom, ale aj mnohými ďalšími osobnosťami, ako napríklad Franzom Lisztom, Annou Amáliou alebo architektom Walterom Gropiom, ktorý je považovaný za zakladateľa hnutia Bauhaus.

okt 10

Celosvetové stretnutie mensanov, kde býva aj pracovná časť pre vedenie Mensy, ale je to stretnutie pre všetkých členov bude tento rok v austrálskom Perthe.

Samotné IBD bude od 10.10. do 13.10.v Perthe, potom nasleduje post IBD tour  do Caversham Wildlife Park, kde sa stretnete s mnohými austrálskymi zvieratami, voliteľný jednodňový výlet na ostrov Rottnest, domov krotkých a roztomilých quokkas, a 3-dňový výlet autobusom po IBD k rieke Margaret. Región južne od Perthu, známy svojimi vinárstvami, jaskyňami, plážami a lesmi.

nov 30

Vydáme sa tam spolu dňa 30.11.2024 na kedy máme o 10:00 zarezervovaný termín prehliadky.

Akcia je verejná, čiže sa jej môžu zúčastniť aj nemensania, rodinní príslušníci či priatelia. Počet miest je limitovaný na max. 100 – 2 skupiny po 25 ľudí a ďaľší hneď po nich cca od 12:30. Keďže elektráreň nikdy nebola sprevádzkovaná, nehrozí žiadne riziko ožiarenia.

Stránky