Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

jún 29

Posledná Klubovňa pred prázdninami bude netradičná a výnimočná, pretože nebude v klubovni, ale na Bratislavskom hrade. O histórii hradného kopca nám porozpráva riaditeľ SNM - Historického múzea, Mgr. Peter Barta. Prevedie nás najstaršími časťami hradu (podzemím), kde sa momentálne nachádza výstava Kelti z Bratislavy. Ďalej by sme sa išli pozrieť na zbierkové predmety do depozitáru kombinovaného materiálu na 4. poschodí, kde nám dá výklad kustód a kurátor Mgr. Eduard Belušák.

Organizačné pokyny:

júl 05

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente.
prihlasujte sa na http://ag.us.mensa.org/

júl 15

Milí členovia, pre záujemcov je tu turistika v Zádielskej tiesňave. Stretneme sa v sobotu  15.7.2017 ráno o 9:00 na parkovisku pred tiesňavou, ktoré je situované na konci obce. Záujemcovia z Košíc, ktorý nemajú možnosť dopravy, môžeme si dohodnúť stretnutie a cestovať spoločne autami. V tom prípade poprosím, kontaktujte ma.

júl 21

Celosvetové stretnutie mladých mensanov, ktoré pripravuje Mensa Youth-SIG bude toto leto v susednom Maďarsku pod názvom Mythical My-Camp. Miesto konania : Csopak Camping.

Záujemci regustrujte sa na http://www2.my-sig.org/home.html . Na tejto stránke sa dozviete od organizátorov všetko.

Pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=0Esq35H76cA

júl 22

Milí mensania,

v spolupráci so Športový klub polície Luger Žilina pripravujeme pre vás "Mensa strelecký deň" v Športovo-streleckom areáli Domaniža.

 

 

Počas akcie absolvujeme teoretickú prípravu na strelbu, tréning a na záver si dáme streleckú súťaž.

sep 13

Tohtoročné jesenné stretnutie Mensy SR bude v lokalite Košice a jeho okolí. Ubytovanie v Penzióne pod Hrešnou v Kavečanoch pri Košiciach. Cena za noc 13 Eur plus 1.50 Eur poplatok mestu. Možnosť raňajok, večerí i polpenzie, cenová ponuka sa doplní. Pripravuje sa bohatý program, snažíme sa aby bol tak atraktívny, že bez Mensy by ste podobné nemohli zažiť:-)

Zatiaľ si dajte termín do kalendára, prihlasovanie sa spustí, keď bude hotový program. 15.septembra (piatok) je sviatok, takže stačí si vybrať dovolenku len na 14.septembra.

okt 12

Pravidelné stretnutie mensanov na "východnej pologuli" AMAG 2017 bude v Austrálii.
prihlasujte sa na http://amg2017.com/.