Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

jan 23

Srdečne Vás pozývame na pravidelné stretnutie skupiny Mensa Žilina.

jan 25

Pravidelné zasadnutie Rady Mensy Slovensko.

jan 26

V priebehu roka už druhý pohľad na Irán očami slovenského mensana, po Rišovi Ballovi, pohľad Karčiho Fibíka:

Na svojej ceste sme navštívili mestá ako Teherán, Esfahán, Širáz, Yazd, alebo Tabríz. Navštívili sme pamiatky Perzskej ríše, zoroastrické miesta, ale aj mešity, kostoly, múzeá a bazáre.

jan 28

Milí priatelia, ako tradične, aj tento rok sa koná turisticko-gastronomický veľtrh posledný januárový víkend spojený s premietaním cestopisných filmov na BUBO bále a ochutnávkami všetkého druhu.

http://www.incheba.sk/vystavy/itf-slovakiatour-11266.html?page_id=11266

http://www.incheba.sk/vystavy/danubius-gastro-11305.html?page_id=11305

mar 09

Vysokoškolský učiteľ teoretickej fyziky a amatérsky astronóm Peter Maták nám bez vzorcov, len za pomoci obrázkov, príde povedať niečo o základoch geometrickej optiky (tom ako sa šíria svetelné lúče). Ukážeme si na príklade z Baywatchu slávny Fermatov princíp, lom svetla a taktiež si predstavíme jednoduché šošovky a zrkadlá. Dozvieme sa o podstate fungovania jednotlivých typov astronomických ďalekohľadov (jeden exemplár prinesieme) a dokonca aj ako si pomerne kvalitný ďalekohľad možno doma vyrobiť. 

máj 04

Aj keď ešte len začína zima, pripravujeme pre vás jarné stretnutie. Tentokrát bude výnimočné v tom, že sme ho spojili s českým jarným stretnutími do jedného spoločného stretnutia blízko slovenských hraníc - v Luhačoviciach. Program sa ešte len pripravuje, akonáhle sa spustí prihlasovanie, dozviete sa o tom. Zatiaľ si rezervujte termín.

júl 05

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente.
prihlasujte sa na http://ag.us.mensa.org/

aug 02

Ešte sa nedá prihlasovať, sledujte https://www.facebook.com/events/1746399815597961/. Informácie tu budeme aktualizovať.

okt 12

Pravidelné stretnutie mensanov na "východnej pologuli" AMAG 2017 bude v Austrálii.
prihlasujte sa na http://amg2017.com/.