Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

apr 03

Literárna súťaž MI 2024

Redaktorka časopisu Mensa World Journal (MWJ) Kate Nacard a ostatní, ktorí sa podieľajú na organizácii a hodnotení súťaže MI Poetry Competition, sa tešia na ďalší skvelý súbor príspevkov od všetkých ambicióznych mensanských básnikov!

PRAVIDLÁ:

máj 17

PhotoCup 2024 - Fotografická celosvetová súťaž mensanov

Téma pre rok 2024 je "Fire - Oheň"

Pošlite najviac 3 fotky s touto témou, nie väčšie ako 2 MB na [email protected] do 31.júla 2024.

Na fotke nesmie byť nič písané, ani vodotlač a podobne. Do mailu uveďte svoje celé meno, členské číslo, e-mailovú adresu a názvy fotiek.

júl 19

Welcome to Platform 9¾!

Stretnutie mladých mensanov funguje už roky.  Ešte stále sa môžete prihlásiť na https://www.my-camp.org/.

Pozor, mladé čarodejnice a čarodejníci Mensy! Chyťte svoje metly a pridajte sa k nám na očarujúci 10-dňový letný tábor v magickej krajine Spojeného kráľovstva.

júl 25

3.letná  klubovňa 25.7.2024 bude na KUCHAJDE v bufete Bootca Bar  (blízko amfiteátra Kuchajda). Občerstvenie je možné kúpiť aj v iných bufetoch v areáli 

Niektorí už po dovolenke, niektorí sa len chystajú. Tí čo sú v BA a okolí sa môžu stretnúť, diskutovať, zabaviť, zahrať hry stolové aj nestolové (doneste si aj svoju obľúbenú), možnosť aj okúpať,......, na štvrtok predpovedajú pekné počasie.

Vhodná výbava je aj deka, ak chcete viac pohovieť ako na stoličkách/laviciach/paletách...

 

 

júl 27

Drahé cyklistické/kolobežkové  nadšenkyne a nadšenci,

Máte radi vietor vo vlasoch, mierne predýchanie sa a vôňu čerstvého košického vzduchu ? Pozývame Vás na nezabudnuteľnú cyklo-jazdu Mensa členov, ktorá sa uskutoční dňa 27.7.2024 v Košiciach.

 

Žiadne Tour de France, nebojte sa - je to pre všetkých, vrátane rodín s deťmi, domácich maznáčikov na vodítku, aj pre babky s kolobežkami.

 

Program:

júl 30

Milí priatelia, v utorok 30.7. sa stretneme o 18:00 na Bakošovej v Lamači, pokračujeme 18:08 - 18:18 - Plánky, 18:20 - 18:40 - Lamačský potok, 18:56 - Kačín (bufet), 19:00 - 19:19 - Kačín (posedenie, doneste si niečo na pohostenie), 20:02 - Klanec, 20:20 - Bakošova. Trasa výletu je nasledovná: https://en.mapy.cz/s/burutugena

júl 31

Mensanky a Mensania!

Chystá sa ďalší EMAG (European Mensa Annual Gathering) a tentokrát v Bukurešti! Stretnutie je pre všetkých členov Mensy z celej európy, ale aj mimo nej.

EMAG 2024 bude prebiehať počas 31.7.-4.8.2024

A na čo sa môžeme tešiť?

Napriklad na Ice breaker v skybare v centre, či galavečeru v histrockej 150-ročnej taverne.

Viac informácií a registráciu nájdete na oficiálnej udalosti:

EMAG 2024 - EMAG (emag24.eu)

 

sep 06

Počas víkendu od 6. do 8. septembra vás Mensa Taliansko privíta v krásnom meste Parma na podujatí, ktoré si nemôžete nechať ujsť: Mensa Italia Games (MIG). Skvelá príležitosť vycestovať :)

Toto podujatie je úplne založené na hrách, turnajoch a zábave: nájdete tu program plný súťažných aktivít, športových aj intelektuálnych, s ktorými môžete vyzvať svoju myseľ a myseľ ostatných mensanov. Nebude chýbať dobré talianske jedlo, parmská šunka typická pre tieto oblasti a veľmi obľúbené Parmigiano Reggiano, ani ochutnávky vín a piva typických pre oblasť Parmy.

sep 19

V septembri uskutoční pravidelné stretnutie Mittelland vo Weimare.

Očakáva sa približne 120 domácich a zahraničných hostí. Okrem jednotlivých denných aktivít sú v prípade potreby k dispozícii aj prehliadky so sprievodcom v angličtine. Weimar je klasickým nemeckým mestom a je známy nielen Goethem a Schillerom, ale aj mnohými ďalšími osobnosťami, ako napríklad Franzom Lisztom, Annou Amáliou alebo architektom Walterom Gropiom, ktorý je považovaný za zakladateľa hnutia Bauhaus.

sep 25

Zdravím, milí moji Mensania! :) 

Áno, aj ty, nový člen! Ešte nikdy si nebol na celoštátnom stretnutí Mensa Slovensko? Ba dokonca na žiadnom stretnutí Mensy?? Poďme to zmeniť! Pravdepodobne si hovoríš "Čo ja tam budem" alebo "Eeh, budú tam... ľudia". No Mensa stretnutia sú čarovné v tom, že každý si tam nájde svoje - intelektuálne diskusie, kvízy, top šifrovačky, zaujímavé miesta so skupinovou zľavou a sprievodcom, hlúpe diskusie a rôzne iné spontánne aktivitky s veselou skupinou ľudí. Sleduj túto stránku pre updaty programu a kontaktov a presvedč sa. 

Stránky