Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

máj 26
Valné zhromaždenie Mensy Slovensko, na ktorom sa vyhodnotí uplynulý rok v našej organizácii, prednesú sa návrhy na ďalšiu prácu a uzavrie sa voľba ombudsmana na nasledujúce 2 roky.
Informácie bude priebežne oznamovať volebná komisia.
 
VZ bude v náhradných priestoroch na Konventnej 11.
 
Účasť čo najväčšieho počtu mensanov je žiadúca:-)
máj 31

Pred desiatimi rokmi sme sa s ním v klubovni Mensy rozprávali o význame a zmysle literatúry v dobe, keď knihy vytláčajú elektronické médiá a vznikajúce sociálne siete. Čo všetko sa odvtedy zmenilo?

jún 01

Ahojte mensania,

dňa 01.06.2018 organizujem exkurziu do Slovenského závodu na výrobu zbraní GRAND POWER s.r.o. v Slovenskej Ľupči – BIOTIKA.

Stretnutie účastníkov bude 01.06.2018 od 10:30 – 11:00 pred závodom. (Tento termín je predbežný – v prípade dostatočného záujmu o udalosť bude predložený na schválenie spoločnosti GP).

Podmienky:

Počet návštevníkov je obmedzený na 20 osôb. 

Pre držiteľov zbrojného preukazu sk.A: Z bezpečnostných dôvodov nie je vhodné nosiť zbraň do priestorov závodu.

jún 02

Ako každý rok, sa uskutoční výlet na Veľkú Homoľu spojený s opekačkou na Troch jazdcoch. Stretnutie bude o 10:00 na parkovisku pred obchodným domom Kaufland v Rači, kde spoločne nakúpime rôzne dobroty. Zo Zochovej chaty vystúpime na Veľkú Homoľu (709 m.n.m.) s následnou opekačkou pri skale Traja jazdci. Po ceste späť sa zvykneme zastaviť aj na chutnej zmrzline v Modre na námestí. Traja jazdci sú už tradičnou akciou Mensy Slovensko:-)

jún 14

Hmyz ... Pre jedného milí spoločníci, pre druhého otravná háveď. A pre tretieho zaujímavý zdroj potravy. Pri tejto prednáške sa dozviete všetko o entomafagii, čiže využitia hmyzu ako potravy. V Európe a Severnej Amerike  je to skôr raritou alebo doslova považované za niečo nechutné, ale mnoho kultúr v Ázii, Afrike alebo Južnej Amerike bežne hmyz konzumuje. Hmyz ako taký je výborným zdrojom proteínov, a mohol by vyriešiť problémy s dostupnosťou potravy v mnohých problémových regiónoch sveta.

júl 04

Stretnutie na americkom kontinente bude v roku 2018 v Indianapolise. Prihlasovanie od 1.novembra 2017 na http://ag.us.mensa.org/.

júl 13

MY-CAMP je príležitosťou pre mladých mensanov stretnúť rovesníkov z celého sveta. Tohto roku bude v Taliansku.
Viac info: https://www.facebook.com/events/330376540797044/
alebo info@my-camp.org.
Registrácia: http://www.my-camp.org/

aug 01

EMAG - európske stretnutie mensanov bude v roku 2018 v Belehrade. Sledujte a prihlasujte sa na http://emag.mensa.rs/.