Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

sep 23

Ahojte!

Prvýkrát sme na turistiku nešli kvôli nevhodnému počasiu, tak sme si aspoň v Trenčíne zahrali hry.

Tentokrát však už máme za cieľ túto akciu uskutočniť, takže sa vidíme 23.9.2018 o 10:00 v Súľove na parkovisku.

Vydáme sa spolu do Vrchteplej, cez Súľovské skaly na Súľovský hrad a ak bude chuť a čas tak pôjdeme pozrieť aj Zrakovú pyramídu!

A nejakú tú špekačku si vezmite so sebou. Keď nás chytí hlad, spravíme oheň. :-)

Dajte vedieť, či sa pridáte, píšte, kričte, faxujte!

Tešíme sa!

 

Mensa Trenčín

sep 26

Jesenné stretnutie bude opäť na východe,tentokrát v Prešove. Mali sme pôvodne bývať v meste, ale náš tím vybavil ubytovanie v krásnej prírode, kúsok za mestom v rekreačnom stedisku Zelený Breh:http://www.zelenybreh.sk/.

Ubytovanie: 13 Eur osoba/noc

Raňajky: 4 Eur/osoba

Večera: 4 Eur/osoba

Registračný poplatok: mensania: 2 Eurá/osoba, nemensania:5 Eur/osoba

sep 27

Exkurzia do krytu, aké poznáme z minulosti. Zraz 9.45 v okolí adresy Pod Kalváriou 81.

sep 27

Exkurzia do prevádzky na výroby autodoplnkov pre celý svet. Zraz na mieste 12.45. http://www.lear.com/ Prihlasujte sa dole.

sep 27

Exkurzia do prevádzky na káblové zväzky pre automobilový priemysel. http://www.cemmthome.com/contacts.php. Zraz na mieste 14.45. Registrujte sa dole.

sep 28

Exkurzia na vysielač Dubník (Prešov). Zraz 9.30 pred ubytovaním Zelený breh http://www.zelenybreh.sk/. Prihlasujte sa dole.

sep 28

Exkurzia do nášho významného pivovaru Šariš. Zraz na mieste 12.45. Prihlasujte sa dole.

okt 04

Rozprávanie o ceste transsibírskou magistrálou, Rusku, ruských vlakoch, ruských brezových lesoch a ruských ľuďoch. A o partii geografov, ktorí sa rozhodli ísť na opačný koniec sveta nie tou najrýchlejšou cestou.

Rozprávať príde mensanka  Anna Máriássyová, geografka a cestovateľka.

 

okt 18

Stretnutie International Board of Directors, nie je len stretnutie vedenia Mensy International a národných Miens, ale stretnutím všetkých mensanov z celého sveta. Tento rok bude neďaleko v Budapešti, takže je väčšia možnosť zúčastniť sa aj slovenským mensanom. Informácie a možnosť prihlásiť sa na: https://ibd2018.mensa.hu/

https://ibd2018.mensa.hu/uploads/tartalom_1/program.jpg

 

 

dec 28

Tohtoročný európsky Silvester mensanov, na ktorý chodia mensania z celého sveta pripravujeme v Bratislave. Po úspešnom EMAGu v roku 2013, máme ďalšiu možnosť sa prezentovať na celosvetovej úrovni. Informácie sa dozviete včas, zatiaľ si naplánujte čas , či už ako účastníci alebo dobrovoľníci.

Hlavná stránka stretnutia: https://www.silvensa.org/

Stránky