Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

apr 22

Vážené členky a členovia Mensa Slovensko,

Dovoľte mi v mene Rady Mensa Slovensko pozvať vás na zasadnutie Rady Mensa Slovensko, ktoré sa uskutoční v pondelok 22.4.2024 o 18:00 v priestoroch klubovne na Vazovovej 3 (vchod vedľa hotelu Akademik) v Bratislave a taktiež online pomocou platformy ZOOM.

Zasadnutie je verejné pre všetkých členov Mensa Slovensko a teda nás môžete navštíviť.

Predbežný program je nasledovný:

apr 23

Milí priatelia, v utorok 23.4. sa uskutoční výlet v okolí Devínskej Novej Vsi. Stretneme na zastávke autobusov 20, 21 Milana Marečka v Devínskej Novej Vsi pri potravinách Kraj (151 m.n.m.) o 17:47.

apr 24

Ahojte priatelia!

Pozývam Vás na pravidelné mensácke stretnutie v Košiciach v Hostinci. Pokecáme pri drinku a dobrom jedle. Stôl bude rezervovaný na moje meno.

Teším sa na vás! blush

Dália

máj 01

Nitra bola osídlená už v praveku lovcami mamutov. Neskôr sa tu osídlili roľnícke kmene a v r. 750 – 400 p.n.l. bolo na vrchole Zobora vybudované mohutné hradisko. Nitra bola tiež súčasťou Samovej ríše. Neskôr bola centrom Pribinovho kniežatstva, Mojmírovej a Svätoplukovej Veľkej Moravy kde pôsobili byzantskí vierozvestcovia Konštantín a Metod.

máj 03
Milí priatelia, ak vás láka návšteva Írska, máte príležitosť od 3. do 6.mája 2024 sa zúčastniť stretnutia írskej Mensy v Tralee, na ktoré nás pozvali .
Ozvite sa kvôli spoločnému letu.
 
máj 16

Vlastnosti a identifikácia kvalitných správ a médií

máj 18

Vážené členky, vážení členovia Mensa Slovensko,

pozývame vás na každoročné Valné zhromaždenie Mensa Slovensko, kde budeme sumarizovať uplynulý rok a zároveň preberať plány pre ďalší rok našej organizácie.

Zároveň bude toto stretnutie spojené s voľbou Rozhodcu sporov (pokyny od Volebnej komisie).

máj 25

Deň uteráku na počesť Douglasa Adamsa . Tvoríme na ňom vogónsku poéziu, ktorá je 3.najhoršia vo vesmíre, vysielame vlastný Human Code do vesmíru, konzujmujeme dobroty a hráme hry.

Deň uteráku je v kalendári 25.mája, takže tento rok sa trafíme presne, kedže my si ho robíme v sobotu:-) Oslavujeme ho v Mense už asi 16 rokov:-)

Kedže sa vysiela Human Code do tmy, podujatie trvá aj do druhého dňa. Možnosť postavenia stanu alebo prenocovania.

Adresu dostanete po prihlásení:-)

Ak potrebujete odvoz z mesta, ozvite sa.

máj 30

Parazity očami informatika

júl 31

Mensanky a Mensania!

Chystá sa ďalší EMAG (European Mensa Annual Gathering) a tentokrát v Bukurešti! Stretnutie je pre všetkých členov Mensy z celej európy, ale aj mimo nej.

EMAG 2024 bude prebiehať počas 31.7.-4.8.2024

A na čo sa môžeme tešiť?

Napriklad na Ice breaker v skybare v centre, či galavečeru v histrockej 150-ročnej taverne.

Viac informácií a registráciu nájdete na oficiálnej udalosti:

EMAG 2024 - EMAG (emag24.eu)

 

Stránky