Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

feb 26

Milí turisti, v nedeľu 26.2. uskutočníme nasledovný výlet na konci jarných prázdnin:

stretneme sa 8:48 na Patrónke (odchod autobusu z AS o 8:40, nast. 65, odchod z Patrónky 8:55), 9:19 - Stupava (obora), 10:10 - 10:20 - Pajštún, 10:45 - Kozlisko, 11:35 - Dračí hrádok, 11:50 - Pod Dračím hrádkom, 12:42 - 13:13 - Biely kríž (krátky obed), 13:35 - 13:45 - Sakrakopec, 14:04 - Márova búda, 14:30 - Vajnorský potok, 14:41 - Rača (Komisárky).

Počasie by malo vyjsť, teším sa na vás :)

mar 09

Vysokoškolský učiteľ teoretickej fyziky a amatérsky astronóm Peter Maták nám bez vzorcov, len za pomoci obrázkov, príde povedať niečo o základoch geometrickej optiky (tom ako sa šíria svetelné lúče). Ukážeme si na príklade z Baywatchu slávny Fermatov princíp, lom svetla a taktiež si predstavíme jednoduché šošovky a zrkadlá. Dozvieme sa o podstate fungovania jednotlivých typov astronomických ďalekohľadov (jeden exemplár prinesieme) a dokonca aj ako si pomerne kvalitný ďalekohľad možno doma vyrobiť. 

mar 20

Ahoj!

Tento raz o5 odľahčenie: HRY

mar 23

V médiách sa stále častejšie skloňuje slovné spojenie 4. priemyselná revolúcia a odborníci sa zhodujú v tom, že práve teraz stojíme na jej začiatku. Čo si za tým môžeme predstaviť? Ako sa to dotkne mňa osobne? Ako sa na jej príchod čo najlepšie pripraviť? Názory sa rôznia. Tentokrát prinášame pohľad  prof. Ing. Petra Staněka, CSc., ktorý sa touto problematikou zaoberá na pôde Slovenskej akadémie vied.

Pripravil: Jozef Polakovič

 

 

 

máj 04

Aj keď ešte len začína zima, pripravujeme pre vás jarné stretnutie. Tentokrát bude výnimočné v tom, že sme ho spojili s českým jarným stretnutími do jedného spoločného stretnutia blízko slovenských hraníc - v Luhačoviciach. Program sa ešte len pripravuje, akonáhle sa spustí prihlasovanie, dozviete sa o tom. Zatiaľ si rezervujte termín.

júl 05

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente.
prihlasujte sa na http://ag.us.mensa.org/

aug 02

Ešte sa nedá prihlasovať, sledujte https://www.facebook.com/events/1746399815597961/. Informácie tu budeme aktualizovať.

okt 12

Pravidelné stretnutie mensanov na "východnej pologuli" AMAG 2017 bude v Austrálii.
prihlasujte sa na http://amg2017.com/.