Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

sep 22

Milí turisti, výlet v nedeľu 22.9. uskutočníme nasledovne:

stretnutie o 8:08 na Patrónke, odchod autobusu smer Rohožník o 8:20, z aut. st. o 8:05 (nást. 16), výstup v Kuchyni (Vývrat) o 9:13, 9:40 - Vývrat, 11:00 - 11:11 - Vysoká, 11:50 - Horný les, 12:40 - Baďura, 13:13 - Olšákov mlyn, odchod autobusu smer Bratislava z Rohožníka (aut.st.) o 13:42 (regionálny každú hodinu) a 14:06 (senický), príchod do Bratislavy (Patrónka o 14:41, 15:00, aut. st. o 14:55, 15:15).

Verím, že si nájdete čas na vysoký výlet :)

sep 25

Záujemcovia o šach sa stretnú zas v stredu a dúfame, že to bude bývať pravidelne každú druhú stredu. Ak má niekto záujem sa zdokonaľovať v iných stolových hrách, bude tam priestor aj pre nich. Veľmi obľúbená je hra QUORIDOR, kde treba logicky myslieť (trochu šachové myslenie), len pravidlá sú veľmi jednoduché - na dva riadky.

sep 26

Milí priatelia, dovoľte aby som ako každý trimester zvolal radu Mensy. Ste všetci srdečne vítaní.

okt 03

Vo februári a marci som strávil 6 týždňov v južnej Amerike, v Argentíne a v Chile. Prvé dva týždne som bol sám a následne sa ku mne na 4 týždne pridali kamaráti. Začali sme úplne na juhu južnej Ameriky v meste Ushuaia. Navštívili sme národné parky Tierra del Fuego, Torres del Paine, Los Glaciares, Peninsula Valdes Iguasu. Navštívili mestá ako Ushuaia, Punta Arenas, El Calafate, El Chalten, Buenos Aires...

Bolo to krásnych 6 týždňov počas ktorých sme spoznali malý kúsok Argentíny a Chile.

So svojimi zážitkami a fotografiami sa s Vami rád podelím.

okt 10

Stretnutie International Board of Directors je každý rok v inom kúte sveta. Posledné roky to funguje s opakovaním 2x v Európe a raz mimo nej.  Predsedovia alebo ich zástupcovia (proxy) národných Miens sa stretávajú na pracovnej konferencii s vedením Mensy International, kde zhodnotia činnosť každej Mensy a pracujú na smerovaní Mensy na celom svete. Okrem toho je tam program pre členov, ktorého sa môže zúčastniť ktorýkoľvek člen každej národnej Mensy. Túto jeseň to bude v Kuala Lumpur.

okt 24

V roku 2020 si pripomenieme sté výročie volebného práva žien na Slovensku a v Čechách. Prečo to nebolo samozrejmosťou predtým? Čo predchádzalo umožneniu prístupu k politickému životu aj pre ženy?  Za prvú slovenskú feministku, ktorá bojovala za zrovnoprávnenie žien na všetkých úrovniach sa považuje spisovateľka Hana Gregorová, manželka Jozefa Gregora Tajovsého, ktorá žila v rokoch 1885 - 1958.  A čo sa za tých 100 rokov zmenilo?  Aký je súčasný feminizmus a prečo ho stále potrebujeme. Vývoj feministického hnutia u nás a vo svete nám priblíži Magda Musilová.

nov 14

Wolfgang von Kempelen sa narodil v roku 1734 v Bratislave, vtedajšom Pressburgu, a preslávil sa ako polytechnik a vynálezca. Najväčšiu slávu priniesli W. Kempelenovi mechanizmy a zariadenia. So svojím šachový automatom Turkom precestoval celú Európu a porážal aj zdatných šachistov. Stroj porazil Benjamina Franklina a v roku 1808 aj Napoleona. „Automat“ kombinoval dômyslené technické riešenia s tzv. kabinetnou ilúziou. Šachista rafinovane ukrytý v Turkovom stole ovládal figurínu a porážal oponentov.

nov 28

Po 30. rokoch od pádu totalitného komunistického režimu a po takmer 75. rokoch od skončenia 2. svetovej vojny sme v dôsledku nedostatočného vyrovnávania sa s totalitnou minulosťou, zlyhávania politických a právnych inštitúcií štátu a nedostatočnému vzdelávaniu v oblasti histórie, svedkami nástupu rôznych extrémistických vplyvov a skresľovania histórie.

dec 05

Aj keď niekedy naše životy vyzerajú v pohode, častokrát máme okolo seba ľudí, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii a nevedia ako ďalej. V tých najhorší prípadoch to dokonca môže skončiť až tragicky. Pre takéto prípady vzniklo on-lineové anonymné bezplatné internetové poradenstvo pod hlavičkou občianskeho združenia IPčko.sk. Je za tým skupina mladých psychológov, sociálnych pracovníkov, ale i študentov s túžbou v srdci pomáhať ľuďom.

dec 28

Spoločné ukončenie kalendárneho roka európskych i svetových mensanov. Minulá Silvensa bola v Bratislave, Silvester mensanov 2019 bude v Marseille. Info:https://www.facebook.com/events/2010632372305581/

Prihlasovanie bude na: https://www.silvensa.org

Stránky