Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

máj 24

Tvorivá dielňa Fab Lab je otvorená platforma pre dizajnérov, umelcov, študentov, podnikateľov, vývojárov a širokú verejnosť. Ponúka priestor pre prácu s najmodernejšími výrobnými technológiami 21. storočia ako napríklad: laserová vyrezávačka, laserová gravírka,CNC fréza, CNC rezačka horúcim drôtom, rezací ploter, 3D skener, programovateľný šijací a vyšívací stroj, Arduino programovací kit, 3D pero a štyri rôzne 3D tlačiarne.

máj 27

Každoročné valné zhromaždenie Mensy Slovensko, kde sa vyhodnotí činnnosť Mensy Slovensko za uplynulý rok a zvolí sa predseda a rada MS na nasledujúce 2 roky.

Valné zhromaždenie

máj 27

Uterákový deň (angl. Towel Day) pripadá každoročne na 25. máj. Počas Uterákového dňa fanúšikovia spisovateľa Douglasa Adamsa nosia všade so sebou viditeľne uterák.

jún 01

V médiách sa stále častejšie skloňuje slovné spojenie 4. priemyselná revolúcia a odborníci sa zhodujú v tom, že práve teraz stojíme na jej začiatku. Čo si za tým môžeme predstaviť? Ako sa to dotkne mňa osobne? Ako sa na jej príchod čo najlepšie pripraviť? Názory sa rôznia. Tentokrát prinášame pohľad  prof. Ing. Petra Staněka, CSc., ktorý sa touto problematikou zaoberá na pôde Slovenskej akadémie vied.

Pripravil: Jozef Polakovič

 

 

 

júl 05

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente.
prihlasujte sa na http://ag.us.mensa.org/

júl 21

Celosvetové stretnutie mladých mensanov, ktoré pripravuje Mensa Youth-SIG bude toto leto v susednom Maďarsku pod názvom Mythical My-Camp. Miesto konania : Csopak Camping.

Záujemci regustrujte sa na http://www2.my-sig.org/home.html . Na tejto stránke sa dozviete od organizátorov všetko.

Pozvánka: https://www.youtube.com/watch?v=0Esq35H76cA

sep 13

Tohtoročné jesenné stretnutie Mensy SR bude v lokalite Košice a jeho okolí. Ubytovanie v Penzióne pod Hrešnou v Kavečanoch pri Košiciach. Cena za noc 13 Eur plus 1.50 Eur poplatok mestu. Možnosť raňajok, večerí i polpenzie, cenová ponuka sa doplní. Pripravuje sa bohatý program, snažíme sa aby bol tak atraktívny, že bez Mensy by ste podobné nemohli zažiť:-)

Zatiaľ si dajte termín do kalendára, prihlasovanie sa spustí, keď bude hotový program. 15.septembra (piatok) je sviatok, takže stačí si vybrať dovolenku len na 14.septembra.

okt 12

Pravidelné stretnutie mensanov na "východnej pologuli" AMAG 2017 bude v Austrálii.
prihlasujte sa na http://amg2017.com/.