Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

sep 23

V sobotu 23.9.2023 od 10:00 do 16:00 bude povolebný guláš spojený s opekačkou v novozrekonštruovanej hájovni na Peknej ceste. V suteréne budovy je predajné miesto miestnych vinárov, ktorí sa tam striedajú. Vhodné by bolo aby sa záujemci prihlásili kvôli zisteniu počtu záujemcov (predpríprava gulášu a dreveného uhlia). Každý účastník si donesie poživatiny a pijatiku podľa svojej chuti. Na doprave sa dohodnite s tými, ktorí tam pôjdu autom. Individuálna doprava je možná autobusom č. 154, ktorý tam ide zo zastávky Hubeného (5 min.

sep 23

Ďalšie z podujatí, ktoré pravidelne navštevujeme. Svojho času sme tam mali aj stánok Mensy:-)

Kultúrne i gastronomické zážitky:-)

Zraz mensanov o 14.00 pri bráne do záhrady Veľkého kostola.

sep 26

Pokračujeme v kvízovaní: Pridajte sa:-)

Opať Všeobecný kvíz.

Základné info:
– termín: Utorok 26.9. od 19:00
– miesto: Foosbar, Krížna 3284
– veľkosť tímov: 4 až 6 ľudí
– štartovné: 3€ / osoba
– maximálny počet tímov: 13 tímov
– kvíz sa koná ak bude prihlásených aspoň 5 tímov

sep 30
Pri príležitosti 30.výročia založenia Mensy Slovensko, po niekoľkých rokoch, opäť vyhlasujeme Literárnu súťaž mensanov 2023.
 
Téma: Udalosť, ktorá zmenila môj život (a ak nie, tak mohla). Zátvorka je preto, lebo žáner je voľný ( môže byť aj scifi)
 
okt 02

Vážené Mensanky, Vážení Mensania,

pozývame vás na ustanovujúce zasadnutie Rady Mensa Slovensko. Počas zasadnutia budú môcť prispievať do diskusie všetci členovia, avšak hlasovať môže iba Rada.

Program zasadnutia bude nasledovný:

okt 12

IBD- International Board of Directors, pracovné stretnutie vedení národných Miens s vedením Mensy International býva každoročne na inom mieste.

Od 12.do 15.októbra bude v tomto roku v americkom Dallase.

Okrem delegátov sa ho môžu zúčastniť všetci členovia Mensy, ktorí majú záujem.

Viac: https://ibd.us.mensa.org/

nov 16

Rodičia nadaných detí,

radi by sme vás pozvali na stretnutie Rodičov s deťmi. Cieľom stretnutia je združovať nadané deti a ich rodičov. Vďaka tomuto stretnutiu si deti budú môcť nájsť podobných kamarátov. Zároveň máme pre rodičov pripravené odborné prednášky s diskusiami. V neposlednom rade vďaka tomuto stretnutiu budeme môcť zdieľať svoje skúsenosti a taktiež získať vedomie, že v tom nie sme sami :)

dec 28

Každoročne pripravujeme spoločný Silvester mensanov vždy v inom meste Európy (v Bratislave sme ho robili v roku 2018) Silvensa.

Tento rok bude od 28.decembra 2023 do 1.januára 2024 v Belehrade.

Prihlasovanie a info na: https://silvensa23.mensa.rs/

jan 19

Pripravujeme sa na zimu:-) Už 21. ročník medzinárodného mensanského víkendu v Slovensku bude v januári 2024 v stredisku Pohorje.

Info a prihlasovanie: ski@mensa.si

feb 17

Exkurzia do rakúskej jadrovej elektrárne Zwentendorf - termín buď 17.02.2024 a/alebo 24.02.2024