Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

apr 05

Pravidelné zasadnutie Rady Mensy Slovensko.

apr 06

Biorezonancia  je súčasťou alternatívnej medicíny. Je to v súčasnosti pomerne rozšírená diagnostická a liečebná metóda, pre mnohých atraktívna, pre iných šarlatánska. Používa  fyzikálnu terminológiu a medzi jej používateľmi  sú aj atestovaní lekári.

Tím výskumníkov so zastúpením odborníkov zo SAV si v nezávislom, 3 roky trvajúcom výskume posvietil na túto rozporuplnú tému. Výsledkom je dokumentárny film, v ktorom sú prezentované tvrdenia oboch strán, ich konfrontácia ako aj vlastné experimenty tvorcov dokumentu.

apr 20

Slovenská ekonomika privíta ďalšiu autofabriku. Firmy hlásia nedostatok záujemcov o prácu, pričom naša nezamestnanosť je stále 8%. Čo sa deje s našou ekonomikou? Prečo naše školstvo nedokáže vyprodukovať ľudí pre trh práce? Budeme na veky len montážna dielňa?

Na otázky odpovie Ivan Štefunko. Podnikateľ a aktivista. Zakladateľ niekoľkých úspešných slovenských technologických firiem a investor v oblasti rizikového kapitálu.

Pripravil Ivan Domomi.

 

máj 04

Tentokrát bude jarné stretnutie Mensy Slovensko výnimočné v tom, že sme ho spojili s českým jarným stretnutím do jedného spoločného stretnutia po 25-tich rokoch , blízko slovenských hraníc - v Luhačoviciach.

máj 27

Každoročné valné zhromaždenie Mensy Slovensko, kde sa vyhodnotí činnnosť Mensy Slovensko za uplynulý rok a zvolí sa predseda a rada MS na nasledujúce 2 roky.

Valné zhromaždenie

jún 01

V médiách sa stále častejšie skloňuje slovné spojenie 4. priemyselná revolúcia a odborníci sa zhodujú v tom, že práve teraz stojíme na jej začiatku. Čo si za tým môžeme predstaviť? Ako sa to dotkne mňa osobne? Ako sa na jej príchod čo najlepšie pripraviť? Názory sa rôznia. Tentokrát prinášame pohľad  prof. Ing. Petra Staněka, CSc., ktorý sa touto problematikou zaoberá na pôde Slovenskej akadémie vied.

Pripravil: Jozef Polakovič

 

 

 

júl 05

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente.
prihlasujte sa na http://ag.us.mensa.org/

okt 12

Pravidelné stretnutie mensanov na "východnej pologuli" AMAG 2017 bude v Austrálii.
prihlasujte sa na http://amg2017.com/.