SIGHT

Plánujete výlet do zahraničia?
Chceli by ste ušetriť na výdavkoch?
Chceli by ste spoznať ďaľších členov Mensy?

Všetko toto Vám ponúka práve SIGHT (Service for Information, Guidance and Hospitality to Travellers). Je to celosvetová sieť mensanov, ktorí sa chcú stretávať s inými mensanmi. Z 54 krajín, kde má Mensa zastúpenie svojimi členmi, až 49 má svojho SIGHT koordinátora, ktorý Vám rád pomôže tipom, ako stráviť Váš výlet čo najpríjemnejšie.

Úlohou SIGHT je vyhľadávať a spájať hostiteľov a hostí, poskytovať každej strane informácie. Či už sa jedná o pomoc pri hľadaní lacnejšieho ubytovania, alebo tipu na výlet, teda čo si rozhodne nemôžete v danom čase a na danom mieste nenechať ujsť a čo sa teda oplatí navštíviť.

Koordinátor Vám zoženie Vášho potenciálneho hostiteľa a dá Vám na neho kontakt, najčastejšie e-mail. Zvyšok si dohodnete už priamo s hostiteľom.

Koordinátorom SIGHT na Slovensku je Ján Fízeľ, ktorý poskytne podrobnejšie informácie záujemcom o vycestovanie, ale aj tým, ktorí sa ponúknu za potencionálnych hostiteľov u nás.

Prosím majte však na pamäti, že SIGHT nie je imigračnou agentúrou, sprostredkovateľňou práce, ani zdrojom dlhodobého ubytovania.