Blog používateľa Stanislav Sýkora

Fotoarchív ako živý nástroj na vzájomnú výmenu fotografií z akcií

Zdá sa mi, že fotoarchív na webe Mensy funguje ako zamknutá výkladná skrinka, do ktorej nikto z nás nemá prístup a len zriedkavo tam niekto nejako "pretlačí" svoju malú zbierku fotografií.

Uvítal by som, keby fotoarchív na webe Mensy fungoval ako živý nástroj na vzájomnú výmenu fotografií zo spoločných akcií alebo aj z iných príležitostí. To znamená, že každý z nás by mal právo tam krátkodobo zverejniť vlastnú zbierku fotografií na nejakú tému, z ktorej by si ostatní mohli čokoľvek vybrať a odložiť do vlastného archívu.

Raz za 2 mesiace by sa na to prezrel poverený správca fotoarchívu a podstatne by to zredukoval, aby sa tam nehromadil neprehľadný balast. Najkrajšie fotky zo všetkých zdrojov by vybral a rozumne usporiadal tak, aby tvorili ucelenú, a pritom dostatočne prehľadnú prezentáciu každej akcie. Tak by sa prirodzene rozvíjal ďaleko bohatší, živší a krajší fotoarchív našej organizácie.

Samozrejme, takýto správca, alebo skôr kurátor fotoarchívu, by musel mať dobrý vkus a vizuálne cítenie, aby výsledné obrazové príbehy potešili naše oči smiley

Subscribe to RSS - Blog používateľa Stanislav Sýkora