Archív akcií

sep 21

Slovenčina dnes – taká ako my

Jazyk sa mení tak, ako sa menia jeho používatelia. Ako sa zmenil za posledných tridsať rokov? Čo zaujíma používateľov jazyka v súvislosti so slovenčinou a prečo? Majú starosti s novými spôsobmi komunikácie? Akceptujú či kritizujú jazykové prejavy v médiách? Odpovedať na tieto i iné otázky sa pokúsi S. Mislovičová  na plánovanej prednáške.

PhDr. Sibyla Mislovičová

sep 20

Mimoriadna rada (ešte "stará" rada) k riešeniu sporu Sliva-Pinka o uverejnení fotografií z akcie IQ olympiády.

 

sep 18

Opäť ideme zabojovať na Všeobecný kvíz, ešte sa môžete sa pridať. Prihláste sa na kontaktné údaje:-)

sep 16

Na jeseň zvykneme chodievať aj na "slávnosti jesene" - vinobrania. Račianske trvá tri dni, ale my sa stretneme v sobotu od 14tej hodiny pri kruháči, alebo neskôr volajte:-)

 

sep 13

Zemplínska šírava, v minulosti nazývaná Vihorlatská nádrž, je vodná nádrž na východnom Slovensku v povodí Bodrogu pod Vihorlatskými vrchmi. Je druhou najväčšou vodnou priehradou na Slovensku podľa plochy hladiny a zároveň treťou najväčšou na Slovensku podľa celkového objemu vody (po Liptovskej Mare a Oravskej priehrade). Je obľúbenou turistickou destináciou so siedmimi rekreačnými strediskami. Okrem rekreácie slúži na zavlažovanie poľnohospodárskej pôdy Východoslovenskej nížiny, na ochranu pred povodňami a ako vodný zdroj pre priemysel. Východná časť nádrže je chráneným areálom.

sep 09

Program:

Ukončenie volieb do orgánov Mensy Slovensko

sep 07

Leto končí a začíname s pravidelnými prednáškami naživo aj online.

Ruské imperiálne myslenie

sep 05

Milí priatelia, dovoľujem si vás pozvať na výlet počas, ale pred uzavretím volieb, preto tento názov. Na Devínsku Kobylu pôjdeme z Dúbravky nasledovne: stretnutie o 17:47 na zastávke 26, 83 Žatevná, 17:57 - Stará Dúbravka (kostol a cintorín), 18:18 - Dúbravská Hlavica, 19:09 - Devínska Kobyla (vyhliadka, 514 m.n.m.). Kandidáti predvolebný guláš nenavaria, preto si každý doneste nejaké dobroty na rozdelenie s ostatnými počas čakania na západ slnka o 19:19. Naspäť pôjdeme: 19:25 - Devínska Kobyla, 19:39 - Devínska Kobyla (vrátnica), 20:12 - Dúbravská Hlavica, 20:40 - Žatevná.

sep 04

Zaujíma ťa vízia a stratégia kandidátky na post predsedu Mensy Slovensko Dariny Peterkovej?

 

Ľahká odpoveď. Informácie a stratégiu nájdeš tu: Úvodná stránka | Darinapeterkovamensa

 

Stránky