Blogy

zobrali by sme ho?

Ak by sa nejaký občan úspešne otestoval (IQ nad 130), požiadal by o členstvo v našej organizácii ale vyjadril by sa nesúhlasne s dodržiavaním našich platných stanov. Prijali by sme ho medzi seba?

Na túto otázku sa dá celkom stručne odpovedať, preto prosím spisovateľov a slovných ekvilibristov aby písali v čitateľnej dĺžke :-)

Marián Zahradník

Riešenie sporov medzi členmi vramci organizácie Mensa

Obrázok na tému Spravodlivosť, Socha, Lady spravodlivosti. K dispozícii zadarmo.

Verím, že väčšina členov Mensy zaregistrovala pár mesiacov dozadu referendum o zmene ústavy Mensa International. Medzi zmenami boli aj zmeny stanov Mensy International týkajúce sa riešenia sporov medzi jednotlivými jej členmi. Keďže sú stanovy Mensy International nadradené našim, častokrát deravým stanovám, a aktuálne prebieha spor Sliva vs. Pinka, ponúkam prehľad konkrétnych zmien s komentárom, ako ich ja chápem. Nie som právnik, no pred nadchádzajúcim mimoriadnym zasadnutím „starej“ rady by som na túto novinku rád upriamil pozornosť.

 

To sa mi snáď iba zdá

Prečítal som si zoznam kandidátov do Rady a zbadal som tam osobu, ktorá bola do 20.5.2023 predsedníčkou volebnej komisie. Áno, ide o Gabrielu Masarykovú. V decembri vyrobila chaos s termínom volieb, na jar dostala Volebnú komisiu do časového stresu, keďže otáľala s prvým stretnutím doplnenej Volebnej komisie a teraz kandiduje do Rady? Čo robí Volebná komisia? Čo je to za orgán, keď ju napísali na volebný lístok? Podľa našich stanov môže člen Mensy kandidovať vo voľbách alebo byť členom Volebnej komisie – nedá sa oboje.

P.S. podobné postavenie má aj Eduard Oswald

Stránky

Subscribe to RSS - blogy