Akcie

Nachádzate sa na webstránke, kde majú členovia Mensy Slovensko možnosť informovať o najbližších spoločných akciách. Na akcie sa môžu prihlasovať tak samotní členovia, ako aj nečlenovia - priatelia a rodinní príslušníci. Po kliknutí na názov akcie uvidíte viac informácií o konanej akcii a budete mať možnosť prihlásiť sa.

Niektoré akcie sú iba pre členov Mensa Slovensko. Zoznam a obsah skrytých akcií sa zobrazujú iba prihláseným členom.

Ak si chcete pozrieť staršie akcie, navštívte archív akcií.

 

apr 04

Rast teploty atmosféry Zeme a s ňou súvisiace zmeny klímy sa postupne dostávajú do povedomia časti verejnosti a expertov ako jedna z kľúčových hrozieb pre globálnu civilizáciu. Sú tieto obavy prehnané, alebo naopak je situácia ešte horšia, ako pripúšťajú správy autoritatívnych vedeckých telies, akým je napríklad Medzivládny panel pre zmeny klímy (IPCC)? Sú súčasné teploty dočasným výstrelkom, aké sa v minulosti už neraz opakovali, alebo ide o niečo čo nemá v dejinách nášho druhu či v geologických dejinách Zeme obdobu?

apr 14

Vysokoškolský športový klub, FEI STU Bratislava, turistický oddiel, organizuje dňa 14. apríla 2019 jarný

H V I E Z D I C O V Ý   P O C H O D

46. ročník pochodu sa uskutoční v Malých Karpatoch s miestom zrazu Malý Slavín.

Jednotlivé trasy sú :

TRASA A :  Pezinok, žel.st. – Baba – Biely kríž – Malý Slavín – Krasňany.

                         Diaľkový pochod, 37km, prevýšenie 700m.

                         Zraz : 7,00 hod. na žel. st. v Pezinku.

 

apr 25

Upozornenie: tento termín je náhradný namiesto regulérnej klubovne, ktorá vychádza na 18.4. počas veľkonočných prázdnin.

Prednáška bude o zvláštnom fenoméne posledných rokov a to explózii pseudogeopolitických špekulácii na rôznych internetových „alternatívnych“ médiach. Pre časť verejnosti sa stali dokonca veľmi atraktívnymi a ovplyvňujú jej politické správanie. Pritom geopolitika sama o sebe je značne špekulatívna a pochybná disciplína. A to, čo sa šíri ako „geopolitika“ v rôznych alternatívnych médiách, je v lepšom prípade čisté fantazírovanie, v horšom cielená propaganda.

apr 30

Tohtoročné jarné stretnutie bude v Kremnici, zohľadňuje sviatok 1.mája a preto je netradične od utorka večera do soboty. Prihlasovanie čoskoro.

Ubytovanie 10 Eur za noc, raňajky 3 Eurá, večera 4 Eurá.

Registračný poplatok: Mensania 3 Eurá, nemensania 6 Eur

Máme v programe napr. toto: https://www.mensa.sk/akcie/exkurzia-do-mincovne-v-kremnici

máj 03

Exkurzia počas jarného stretnutia Mensy Slovensko. Mincovňa Kremnica, bola založená v roku 1328 a už takmer sedem storočí nepretržite vyrába minciarske produkty, ktoré patria z hľadiska viacerých kritérií medzi špičku vo svete. Sedem storočí skúseností v minciarstve nám umožňuje vyrábať široké portfólio produktov v najvyššej kvalite a uspokojovať tak stovky zákazníkov ročne. Je to najdlhšie fungujúca prevádzka na svete.

Môžu prísť aj tí, čo sa nazúčastnia jarného stretnutia. Vstupné v skupine 2.50 na osobu. Zraz 10.45 pred vchodom.

máj 25

Každoročné Valné zhromaždenie Mensy Slovensko, kde sa vyhodnotí mensanský rok, spojené s uzavretím volieb do Rady Mensy Slovensko. Všetci členovia sú vítaní.

máj 25

Uterákový deň (angl. Towel Day) pripadá každoročne na 25. máj. Počas Uterákového dňa fanúšikovia spisovateľa Douglasa Adamsa nosia všade so sebou viditeľne uterák. Táto recesia je odkazom na dielo Stopárov sprievodca galaxiou, v ktorom je uterák označený za najpotrebnejšiu vec, ktorú pri sebe má mať každý medzihviezdny stopár.

júl 03

Každoročné stretnutie mensanov na americkom kontinente AG 2019 bude tentokrát vo Phoenixe. info a prihlasovanie na https://ag.us.mensa.org/. Prihlásiť sa môže každý mensan.

aug 07

Je po EMAGu 2018 v Belehrade, tešíme sa na EMAG 2019 v belgickom Gente.

Registrácia otvorená tu: http://emag-mensa.eu/en/news   Platí len toto prihlásenie na akciu.

Early-bird  len do 17.mája, potom bude fee vyššie.

info sledujte na : https://www.facebook.com/groups/EMAG2019/about/

Stránky