Klubovňa Mensy - Ako kryptomeny môžu nakopnúť rozvojové krajiny?

máj
23
máj/23 18:00 - máj/23 20:00

Konventná 11, prízemie vľavo

Bratislava - Staré Mesto

Upozornenie: Náhradný termín namiesto regulérnej klubovni, ktorá  pripadla na 2.5. a ktorá nebola kvôli jarnému stretnutiu.

Podľa Svetovej banky existuje viac ako 2 miliardy ľudí bez bankového účtu. Môže to byť z dôvodu, že nemajú stále zamestnanie, v niektorých krajinách aj to, že sú ženského pohlavia alebo majú natoľko nízky príjem, že im banky jednoducho účet nezaložia. V krajinách, kde nefunguje dobre bankový systém, existuje obvykle neformálna ekonomika orientovaná na hotovosť alebo iný prostriedok výmeny. Napríklad v Brazílii je približne 51% obyvateľstva súčasťou neformálnej peňažnej ekonomiky a v niektorých afrických krajinách sa dá vymeniť tovar a služby za predplatené minúty v telefóne.
Tento stav ma za následok, že ľudia sú vylúčení zo svetových ekonomických procesov a rozvojové krajiny sa stále točia v začarovanom kruhu chudoby.
Kryptomeny môžu tento stav zmeniť a prepojiť ľudí v rozvojových krajinách s celým svetom a celosvetovým trhom s nekonečnými možnosťami. Zároveň nová kúpyschopná sila môže stimulovať ďalší rast aj v rozvinutých krajinách.

O krymtomenách z pohľadu možnosti rozvoja ekonomík nám príde porozprávať Juraj Forgács, zakladateľ platformy Fumbi, ktorá umožňuje inteligentné a bezpečné investovanie do kryptomien pre širokú verejnosť. V minulosti pracoval v IBM ako analytik, následne  sa stal CFO viacerých firiem svajciarskej skupiny BaseTech Ventures a od roku 2016 sa začal venovať téme kryptomien ako peňazí budúcnosti.

 

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.