riadiace tyče pod reaktorom

Exkurzia do rakúskej jadrovej elektrárne Zwentendorf II

feb
17
feb/17 10:00 - feb/17 12:00

AKW Zwentendorf

Sonnenweg 1

3435 Zwentendorf an der Donau

Rakúsko

https://goo.gl/maps/HzbEp6q3SDFBpoyt7

Vieš, že Rakúsko v roku 1978 po spolitizovanom referende najtesnejšou väčšinou odmietlo uvedenie dokončenej jadrovej elektrárne Zwentendorf do prevádzky? Že chodia slovenskí študenti technických vysokých škôl experimentovať do Viedne na ich funkčný reaktor, keďže aj na Slovensku sa po Nežnej revolúcii už nenašla vôľa na navezenie jadrového paliva do nášho experimentálneho reaktora v blízkosti bratislavského MatFyzu?

Velín jadrovej elektrárne

Tieto a aj ďalšie otázky sa môžeš spýtať na prehliadke jedinej rakúskej jadrovej elektrárne Zwentendorf, vzdialenej necelé 2 hodiny autom od Bratislavy v povodí Dunaja.

Vydáme sa tam spolu dňa 17.02.2024 a/alebo 24.02.2024, na kedy máme o 10:00 zarezervovaný termín prehliadky.

Akcia je verejná, čiže sa jej môžu zúčastniť aj nemensania, rodinní príslušníci či priatelia. Počet miest je limitovaný na max. 50 – 2 možné skupiny po 25 ľudí. V prípade, že by sme to presiahli spolu s českými mensanmi, možme využiť oba termíny - 100 ľudí. Keďže elektráreň nikdy nebola sprevádzkovaná, nehrozí žiadne riziko ožiarenia.

Prehliadka je možná pre všetkých od 15. roku života takže deti žiaľ neakceptujú. Odporúčajú pevnú obuv a netolerujú návštevníkov pod vplyvom alkoholu.

Prehliadka bude v angličtine.

Malá ochutnávka toho, čo uvidíme, je na tejto stránke: https://www.zwentendorf.com/de/virtuelle-tour/

Poplatok: info dodám neskôr po vygenerovaní variabilného symbolu.

Dopravu si musíme zabezpečiť vo vlastnej réžii. Vytvoril som dotazník (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSckXPjwFiFOPpkHCADbd31DY-JLQthKz4dXPaMkPSnCH_XgTg/viewform ), kde poprosím každého prihláseného, aby na seba nechal kontakt a aj informáciu, či potrebuje odvoz prípadne vie poskytnúť miesto niekomu ďalšiemu vo svojom aute/motorke. Pevne verím, že sa nám spoločne podarí dopraviť sa na exkurziu a patrične si ju aj užiť.

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.