On-linová klubovňa : Rozumieme reči emócií?

jún
17
jún/17 18:00 - jún/17 20:00

on-line

Záznam z prednášky: https://www.youtube.com/watch?v=hTNPyMmsdmg

Vieme, že EQ je prinajmenej tak dôležité ako IQ, ale nie všetci s vysokým IQ vedia rozoznať reč emócií .

Ako sa cítite práve v tejto chvíli? Ako presne si to dokážete pomenovať a až kedy si to dokážete uvedomiť? Čo ak neexistujú pozitívne a ani negatívne emócie?
Čo ak sa Vy môžete stať expertom na svoje emócie a oni už sú expertom na Váš život?
Čo ak existuje stredná cesta pre súžitie s nimi? Čo potom?

Čo potom?
Po nadobudnutí empatických zručností dostane Váš život vznešenejšiu podobu. Nebudete viac bábka vlečená emóciami. Vaše (nechcené) emócie nebudú problémom, ktorý Vás vyhadzuje z rovnováhy, za ktorý sa treba hanbiť, ktorého sa treba nutne zbaviť a to všetko v úpornej snahe za (chceným) šťastím. Vaše emócie sa stanú Vašimi spoľahlivými partnermi, ktorých pravdivosť Vás bude na ceste životom sprevádzať a pomáhať v momentoch rozhodovania.

Pre koho je prednáška určená?
Ak dýchate, premýšľate a cítite, potom je tento webinár pre Vás. Už teraz disponujete vrodenou empatiou a Vaše emócie sa snažia neprestajne s Vami komunikovať. Jediné, čo Vám (a aj mne) naša kultúra neukázala je, ako s nimi empaticky pracovať, dať im priestor a šancu, aby k nám mohli skutočne prehovoriť. Áno učíme sa myslieť pozitívne, aby sme sa cítili dobre a snažíme sa nepripúšťať si to zlé. Tento spôsob však zatracuje naše hnevy, strachy a smútky namiesto toho, aby sme ich prijali do svojej celistvosti.

Čo bude náplňou nášho stretnutia:
- pomenujeme si 4 kľúčové presvedčenia, ktoré nám bránia v prijatí darov emócií,
- ukážeme si tri základné empatické techniky pre prácu s emóciami, vychádzajúce z emócií,
- predstavíme si model DEI - Dynamic Emotional Integration a vrámci neho povieme, akú úlohu v - našom život plní hnev, strach, smútok a nevynecháme ani radosť,

Vedeli ste, že …
Slovo Stres nie je emócia. Slovo “Stres”, ktoré sme prijali do svojho emocionálneho slovníka, je termín zo sveta fyziky. Znamená tlak, silu, ktorá je vyvíjaná jedným predmetom na druhý. Vyjadruje tiež vnútornú odolnosť voči externým silám, ktoré na predmet pôsobia.
Kedykoľvek sa označíme za “vystresovaných”, už nie sme za seba zodpovední. Sme obeťou problémov, ktoré na nás tlačia zvonku. Už nemusíme cítiť nič iné, pretože máme stres.
Poďme prestať skrývať svoje emócie za slovo “stres” a dovoľme si vedome ucítiť hnev, hanbu, zlosť, smútok, úzkosť, strach, paniku … a radosť z toho, že sme pochopili, čo nám prišli ukázať.

 

Prednášajúca Ivana Mózerová o sebe:

Narodila som sa v KE, kde som vyštudovala Ekonomickú fakultu na TU KE, nejakú dobu som pôsobila v oblastí financií v nadnárodných spoločnostiach. 

Život ma však cez vrodenú a možno až príliš rozvinutú empatiu zaviedol cez Základný mediačný výcvik, následne štúdium Nenásilnej komunikácie NVC až k empatickej práci s emóciami. Absolvovala som tréning u Empathy Academy (USA), ktorú vedie samotná autorka a priekopníčka tohto prístupu Karla McLaren. Ďalší ma čaká. Okrem toho ma veľmi zaujíma Kritické myslenie a pripravujem sa tiež na empatickú prácu so zvieratami.

 

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.