Emočná inteligencia v konfliktoch

máj
01
máj/01 18:00 - máj/01 19:00
On-linová prednáška . Pripojte sa už skôr, aby sme predišli technickým problémom. Tu je link na stretnutie: https://us02web.zoom.us/j/82159547453

V čase pandémie nemôžeme mať prednášky "na živo" a preto prinášame on-linové. Rovnako sa nám menia spôsoby komunikácie, ktoré nie vždy zvládame aj v bežnom živote.

Prednáška Vám sprístupní model Nenásilnej komunikácie podľa Marshalla Rosenberga.
Nenásilná komunikácia pomáha pochopiť, prečo si niekedy s inými ľuďmi nedokážeme porozumieť, kde leží náš nevyužitý potenciál vo vyjadrovaní svojich myšlienok, pocitov a potrieb a nasmeruje Vás na cestu celkového ozdravenia medziľudských vzťahov, ako aj vzťahu samého k sebe.
Nie je to ale len technika alebo metóda komunikácie. Koncept Nenásilnej komunikácie je omnoho širší. Predstavuje celkový prístup k životu, k sebe a k druhým, ktorý vedie človeka k prežívaniu kvalitnejšieho, zmysluplnejšieho a naplnenejšieho života. 

Prednáška bude prebiehať ako online video konferencia cez aplikáciu ZOOM, ktorá relatívne dobre nahrádza základnú funkcionalitu ako pri osobnom stretnutí. Nie je to webinár, ale online stretnutie v reálnom čase a možnosťou interakcie medzi účastníkmi.  

Prednášajúca :

LENKA FIKAROVÁ

Aktívne sa venuje Nenásilnej komunikácii od roku 2013 (v procese medzinárodnej certifikácie). Absolvovala základný výcvik v modeli Virginie Satirovej (rodinná systemická terapia a rast) a výcvik Životných máp a Procesorientovanej psychoterapie.

"Pracujem ako učiteľka, lektorka a Nenásilnú komunikáciu tým pádom používam každý deň. Je veľmi podporná aj pre moju poradenskú prácu (terapie). Veľmi mi pomohla nájsť s deťmi spoločnú reč aj v tých náročnejších situáciách, ktorých je na školách bohužiaľ dosť. Ale v prvom rade je to balzam pre mňa samú – učí ma komunikovať s mojím vnútrom, cítiť naplno emócie a prijímať ich posolstvá. Riadim sa pravidlom, že empatia voči sebe a aj druhým je dôležitejšia ako slová. Mlčať a len počúvať je často omnoho lepšie. A vtedy, keď sa mi práve nedarí žiť podľa vlastných ideálov, pripomeniem si výrok Marshalla Rosenberga, autora Nenásilnej komunikácie: “Anything worth doing is worth doing poorly” (Všetko, čo má zmysel aby sme to robili, má zmysel robiť aj nedokonalo.)"  

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.