Wolfgang Kempelen

Obrázok používateľa Wolfgang Kempelen

Dátum narodenia:

23. január 1900

O mne

Ahojte, volám sa Wolfgang Franciscus de Paula Johannes Elemosinarius von Kempelen. Narodil som sa v Prešporku. Som druhý-krát ženatý a mám päť detí.

Vzdelanie:

Vyštudoval som filozofiu v Bratislave a absolvoval niekoľko stáží v Győri, vo Viedni a v Ríme. Avšak rád študujem celý život...stále niečo nové nachádzam, a niekedy mám pocit, že by som chcel ovládať všetko.

Zamestnanie:

V súčasnosti som riaditeľ horno-uhorských soľných baní. Práve experimentujeme s novou metódou dolovania soli vyplavovaním. Využívam pri tom môj najnovší patent - parnú turbínu, ktorú moji zamestnanci nazvali po mne. Držte nám palce, aby to fungovalo.

Aktivity v Mense:

Rád by som pomohol mensanom pri realizácii ich túžob. Aj kebz to mal bzť hovoriaci stroj.

Koníčky:

Rád sa venujem hudbe. Pred časom som dokončil svoju prvú operu s názvom Androméda a Perseus, ktorú by mali onedlho naštudovať vo Viedni. Taktiež rád maľujem, ale najradšej sa zabávam kúzelníckymi trikmi. Naša kráľovná Mária Terézia ma dokonca poprosila, aby som jej zostrojil nejaký vtipný stroj a zabavil tak publikum na svadbe jej dcéry. Už už sa do toho pustím. Zatiaľ vám môžem len prezradiť, že trik sa bude volať "turek" :-).

Životné postoje:

Rád pomáham ľuďom. Preto som vymyslel prvý stenografický stroj pre nevidiacich. Aby aj oni mohli čítať a písať. A Márii Terézii som pomohol dostať vodu na Bratislavský hrad a postaviť fontánu v jej obľúbenom kaštieli v Rakúsku.