Víkend rodičov s deťmi

mar
24
mar/24 15:00 - mar/26 13:00

Penzión Horec Králiky
Kraliky 13077
Kraliky
97634

Združujeme rodičov nadaných a deti samotné

Vážení rodičia nadaných detí,

​radi by sme vás pozvali na stretnutie Rodičov s deťmi. Cieľom stretnutia je združovať nadané deti a ich rodičov. Vďaka tomuto stretnutiu si deti budú môcť nájsť podobných kamarátov. Zároveň máme pre rodičov pripravené odborné prednášky s diskusiami. V neposlednom rade vďaka tomuto stretnutiu budeme môcť zdieľať svoje skúsenosti a taktiež získať vedomie, že v tom nie sme sami :)

​Vítané sú celé rodiny a členstvo v Mensa Slovensko nie je podmienkou. Rovnako ani diagnostikované nadanie dieťaťa. Tešiť sa môžete na priateľskú atmosféru a zábavu nie len pri množstve spoločenských hier.

​Stretneme sa 24.-26. marca 2023 a stretnutie bude prebiehať v Penzióne Horec neďaleko Banskej Bystrice. Ubytovanie je možné v 2,3,5-miestnych izbách, 7-miestny apartmán a 12-miestny apartmán (vrátane 4 prístelok). Je teda možné dohodnúť sa aj 2-3 rodiny a absolvovať víkend spolu.

​Stretnutie je primárne určené pre deti približne vo veku 5-7 rokov. Samozrejme rodič môže prísť aj sám a vzdelávať sa :)

Súčasťou víkendu bude aj skríningové testovanie detí vrodeného intelektu testami vyvinutými v spolupráci s Centrom nadání v Českej republike.

Informácie nájdete aj na webe Spoločenstva Kempelena: https://www.spolocenstvokempelena.org/vikend-rodicov-s-detmi

Registrácia TU

 

Program:

Piatok  24. 3. 2023  

Večer       
Predstavenie Spoločenstva Kempelena

Prednáška Mgr. Lenka Sarnecká - Klinický psychológ a Life Coach - Dôležité aspekty výchovy u nadaných detí

 Ako komunikovať s deťmi? Ako rozvíjať ich empatiu? O tom budeme diskutovať s pani psychologičkou. Mozog nadaných detí pracuje neustále, je nezastaviteľný, čo môže spôsobovať rôzne problémy, napríklad aj so spánkom, preto si osvetlíme aj význam relaxačných techník vo všeobecnosti a rovnako aj pri zvládaní záťaže. Nakoniec sa preberieme aktuálne problémy detí a mládeže, nízku sociálnu angažovanosť a depresie.
https://www.tvojpsychologcoach.sk/

 

Sobota  25. 3. 2023

Dopoludnia  
10:00 - 12:00 Workshop o edukačných, rozvojových hračkách ABCedu

Popoludnie
Rodinná šifrovačka

Večer   
Prednáška špeciálnej pedagogičky - Tamara Bajbáková - Nadané dieťa v školskom prostredí.  

Každé dieťa potrebuje z istého pohľadu individuálny prístup, no nadané dieťa obzvlášť. Ideálne je, ak tento prístup je ucelený aj klímou, a nie len z pohľadu vyšších vedomostných nárokov. Aby sme si vysvetlili dôvod niektorých prístupov, prejdeme si aj základné črty nadaných detí a detailnejšie si ich vysvetlíme. Veď predsa nadané dieťa je podľa školského zákona žiak so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Čo to pre vás znamená? Čo možete očakávať a čo naopak nemôžete? Zistíte na workshope a následnej otvorenej diskusii.
https://tamarababjakova.blogspot.com/

Nedeľa 26. 3. 2023    
Dopoludnia    Spoločenské hry, vyhodnotenie aktivít, odmenenie detí.

 

Ceny ubytovania a stravy:
Dospelá osoba s plnou penziou 120 €
Dospelá osoba s polpenziou 110 €

Dieťa do 10 rokov plná penzia 110 €
Dieťa do 10 rokov polpenzia 100 €

Ceny sú konečné a teda sú v nich zahrnuté prednášky a aktivity, ktoré budú súčasťou víkendu.

​Kontakt:
Darina Peterková
spolocenstvo.kempelena@gmail.com
darina.peterkova@mensa.sk
0903 878 862