Radoslav Rochallyi

Obrázok používateľa Radoslav Rochallyi

Dátum narodenia:

1. máj 1980

Kontakt:

/meno/@mensa.sk

O mne

Narodený 1.5.1980 v Bardejove do rodiny so skvelými ale zaneprázdnenými (tak ako to v dobe po 80 bývalo) rodičmi. Mám dvoch súrodencov s ktorými mám viac ako dobrý vzťah. Čítať som začal už v Materskej škole. Moja prvá kniha ktorú som prečítal boli Čierne koráby od Macieje Słomczyńského. A odvtedy bolo čítanie moja veľká láska. Prvú báseň som napísal ako desať ročný, volala sa Strakatá krava :-) , každopádne, úspech nezožala :-) Neskôr mi vyšlo aj čosi v dotykoch a zmene, ale už nemám dokumentáciu, pretože v puberte som nebol veľmi komfortný s tým, že niečo píšem :-)

Po tom čo som skončil VŠ som prijal ponuku na miesto asistenta na Pedagogickej fakulte Prešovskej univerzity, kde som zotrval dva roky. Dôvody prečo som odišiel boli dva. Prvý ako to už býva financie a druhý... pretože som učil prevažne ľudí, čo vôbec nemali záujem o nič a už vôbec nie o metodiky -a na tom som sa podieľať nechcel. 

Následne som odišiel do Prahy kde som zotrval rok a pol a kde som pracoval v reklamnej agentúre Advertures (dnes Ogilvy). 

Z Prahy som sa presťahoval pod Tatry do Svitu, kde som zotrval celých päť rokov. 

A z pod Tatier? Do Břeclavi, kde som konečne našiel teplo, ale len do roku 2019 a opäť mi bola zima :-) A tak sme sa začiatkom januára 2020 odsťahovali na teplučkú Maltu, kde som už v minulosti žil a kde sme  už mali aj zázemie.

Vzdelanie:

Mgr/ Filozofia na Filozofická fakulta Prešovskej Univerzity 1999-2004

PhDr/ Andragogika na Filozofická fakulta Prešovskej Univerzity 2004-2006

PhD/ Pedagogika na Pedagogickej fakulte Prešovskej Univerzity 2005-2009

MBA/ Management na London International Graduate School 2012- 2014

a medzi tým zopár kurzov napr. Leading Strategic Innovation na Vanderbilt University alebo Think Again: How to Reason and Argue na Duke University, a zopár ďalších :-)

Aktivity v Mense:

Ani ich neviem spočítať 

Koníčky:

Milujem cestovanie navštívil som: Škótsko, Anglicko, Španielsko, Francúzsko, Taliansko, Nemecko, Rakúsko, Dánsko, Nórsko, Švédsko, Izrael, Rusko, Ukrajinu, Poľsko, Maďarsko, Tunis, Egypt, a mnoho ďalších krajín.

Milujem poéziu, čítať aj písať. 

Milujem operu- tu len počúvam, nepíšem :-)

Milujem open source, mashupy a podnikanie.

Životné postoje:

"Existencia je dobrodružstvom svojej vlastnej nemožnosti." Martin Heidegger

  1. Občas twittujem ,
  2. občas Insta
  3. občas facebookujem :-)

Fotka aj obsah je publikovaný pod GNU Free Documentation