Nové prihlasovanie na jarné stretnutie 2021 - prihlasovací formulár

máj
12
máj/12 17:05 - máj/16 11:05

Chaty Jasná

Demänovská dolina - Lúčky 45
031 01 Liptovský Mikuláš

 

   

V predbežnom formulári ste prejavili záujem o uskutočnenie Jarného stretnutia https://www.mensa.sk/akcie/jarne-stretnutie-mensy-slovensko-2021-jasna-s... ,

Definitívne prihlasovanie tu: https://www.mensa.sk/formular/jarne-stretnutie-mensy-slovensko-2021#over..., iné neplatí.

Aj keď bude stretnutie  v obmedzenom režime, teda nebudú môcť byť exkurzie do výrobných prevádzok, ale o to viac môžete mať out-doorové aktivity.

Na návštevu 13.5. o 13tej do: https://www.mensa.sk/akcie/simulacne-centrum-aoz-v-liptovskom-mikulasi, musíme začiatkom mája odovzdať menný zoznam a preto prosíme poslať meno , priezvisko a číslo OP na hana@dojcanova.eu do 3.mája 2021, prosíme nahlásiť aj neplnoleté deti.

Predbežný program:

12.5. od 17.00 ubytovanie

13..5 . okolo 10.00 - Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva - http://www.smopaj.sk/sk

                   13.00 - https://www.mensa.sk/akcie/simulacne-centrum-aoz-v-liptovskom-mikulasi - povinné prihlásenie sa podľa pokynov

14.5. - v dohodnutom čase po raňajkách -speleologická výprava cez Národnú prírodnú rezerváciu Demänovská dolina s ukončením v jaskyniach, ktoré nie sú pre verejnosť prístupné s mensanom, jaskyniarom a ochrancom prírody Paľom Herichom

15.5.- šifrovačka s prekvapením

                                      výlety do okolia

16.5.- odhlásenie z ubytovania, výlety podľa tipov.

Detské aktivity priebežne - Tami Babjaková

Ešte nevieme, či otvoria rešturácie, ale kto bude mať záujem zabezpečia donášku jedla. Variť sa dá aj na chatkách. Vonku sú ohniská a gril, kde môžeme opekať. Detské ihriská. V prípade, že nám neotvoria reštauráciu, ako spoločnkú miestnosť, môžeme byť aj večer vonku.

Tipy na výlety od našej členky Katky Kubaškovej:

Výstup na Ďumbier - najvyšší vrch v Nízkych Tatrách, obtiažnosť stredne náročná, čas cca 6 hodín

(túru je možné predĺžiť po hrebeňovke o cca 3 hodiny buď smerom na východ o návštevu Chaty M.R.Štefánika, alebo smerom na západ o výstup na Chopok)

Výstup na Krakovu hoľu  - obtiažnosť stredne náročná čas cca 4-5 hodín, je možný okruh cez sedlo Machnaté a Jaskyňu Slobody cca 6-7 hodín.

Výstup na Sinú - obtiažnosť stredne náročná, čas cca 6 hodín ( je potrebné zísť k Jaskyni Slobody, dá sa aj autom, potom čas cca 4-5 hodín)

Ďalej je možnosť isť autom hore do Jasnej cca 10 minút, a vyviesť sa lanovkou na Chopok a prejsť sa po hrebeni cez Dereše na Poľanu, alebo opačným smerom na Ďumbier, tiež je možnosť prejsť peši okruh Poľana - Chopok cca 6 hodín. Ak by boli menšie deti, tak sa môžu prejsť okolo Vrbického plesa, sú tam aj preliezačky a hojdačky.  Kúsok od Lúčok, autom 3-5 min. na Záhradkách sa nachádza Tarzánia .

Opačná strana: Západné Tatry, Chočské vrchy, Prosiecka - Kvačianska dolina, Liptovský hrad, Havránok ... možno v nedeľu po ceste domov, alebo ak by bol o to špeciálny záujem, nakoľko z Jasnej to je autom tak 30-50 min.

Domáci mensanský support: Rado Mikušiak

 

Prispôsobime sa opatreniam, ktoré budú a počasiu.