1. poprázdninová klubovňa: Is God a number?

sep
08
sep/08 18:00 - sep/08 21:00

Konventná 11, prízemie vľavo

Bratislava - Staré Mesto

Záznam z diskusie po filme: https://www.youtube.com/watch?v=2sFkOUiBujg

Prvú poprázdninovú klubovňu začneme filozofovaním a matematikou:-)

Po stáročia astronómovia a matematici s úžasom a údivom hľadeli na nebesá a snažili sa zistiť, či existuje hlavný plán. Od konečných po nekonečné, od najmenších subatómových častíc až po celý vesmír, v ktorom žijeme, existujú dôkazy o práci "majstra matematika".

Premietneme si dokument ešte z roku 1995 Is God a number? , ktorý je stále aktuálny a pri hĺbkovom skúmaní moci a hraníc matematiky vysvetľuje a opísuje svet, v ktorom žijeme. JE BOH ČÍSLO? Pýta sa, či môžeme použiť matematiku na opísanie spôsobu, akým náš mozog funguje, a na pomoc pri vysvetľovaní záhady vedomia? Profesor Michael Barnsley, Sir Roger Penrose a Sir John Polkinghorne, traja z najrenomovanejších svetových vedcov, využívajú prírodu a vzrušujúcu počítačovú grafiku, aby divákovi priblížili tieto myšlienky vo fascinujúcom prehľade súčasného myslenia, ktorý nás necháva premýšľať, či je Boh skutočne matematik.

Tento film je fascinujúcim popisom vedy o matematike a jej spojení s mysľou a vedomím. Film sa zameriava na záhadu vedomia a zároveň skúma prepojenia medzi matematikou, mysľou a fyzickým, pozorovateľným vesmírom.

Po premietnutí budeme o filme diskutovať s mensanom RNDr. Andrejom Lúčnym, PhD. z Katedry aplikovanej informatiky FMFI UK .

Tí, ktorí nemôžete prísť do klubovne, nemôžeme premietať film cez ZOOM, ale ak máte Netflix, nájdete ho tam, ale je bezplatne aj na Youtube, kde si ho môžete pozrieť : https://www.youtube.com/watch?v=JPzjHcxKGC0&t=548s

a a potom sa pripojiť na diskusiu do onlinovej klubovne naživo.

PROGRAM:

18.00 Otvorenie klubovne naživo

18.15 Začiatok premietania naživo v klubovni

19.15 Pripojenie na Zoom, beseda o filme on-line aj naživo s Andrejom Lúčnym. Prosíme nepripájajte sa skôr, aby ste nerušili premietanie v klubovni: https://us06web.zoom.us/j/81325053939?pwd=TmFwUjNOZWdUb3oxMnppUi9aUklUZz09

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.