Klubovňa Mensy v Bratislave – telepatia – prednáška presunutá, termín bude oznámený

jan
01
jan/01 18:00

Klubovňa Mensy, Staré lýceum
Konventná 15, 1. poschodie
Bratislava - Staré Mesto

<p>V prednáške a diskusii si predstavíme históriu výskumu telepatie so zhodnotením argumentov oboch strán. Prednáša <a href="https://www.mensa.sk/clen/258">Dalibor Jurášek</a>.</p>

Update 24. mája 2015: som nútený prednášku presunúť, takže NEBUDE 25. júna 2015, ako bolo pôvodne plánované. Nový termín zatiaľ nebol určený (aktuálne uvedený termín 1. január je len provizórny), budete o ňom informovaní. Ďakujem za pochopenie, Dalibor

 

"Vieme s veľkou istotou preukázať, že ľudia sú niekedy schopní získať malé množstvo špecifických informácií na diaľku bez použitia bežných zmyslov. Vedci prakticky dokázali, že telepatia existuje."

Dean Radin, parapsychológ, výskumník telepatie

"Napriek tomu, že parapsychológia za viac ako storočie nebola schopná prísť s čo len jedným replikovateľným experimentom, jej tvrdenia sú stále s nami."

Ray Hyman, psychológ, skeptik

Ako je možné, že po stovkách štúdií uskutočnených na tému telepatie sa sa parapsychológovia a skeptici nezhodnú na tom, či existuje? V tejto prednáške a diskusii si predstavíme históriu výskumu tzv. ganzfeld procedúry, najznámejšieho telepatického experimentu. Pokúsime sa na tému pozrieť s kritickým nadhľadom a integratívne zhodnotiť argumenty oboch strán.

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.