Klubovňa Mensy - po stopách Napoleona Bonaparte

dec
02
dec/02 18:00 - dec/02 20:00

on-line

on-line

Záznam: https://www.youtube.com/watch?v=jd5WVlKfNp8

V tomto čase sme mali mať mikulášsky večierok, ktorý nám zmaril lockdown. Pripiť si však môžeme aj on-line, napríklad Napoleonom:-) Reč však bude o historickej osobnosti. Čo je pravda a čo mýtus o tomto generálovi, ktorý vyhlásil sám seba za cisára?

Pri príležitosti 200 rokov od úmrtia Napoleona Bonaparte a presne v deň výročia jeho najslávnejšej víťaznej bitky si pripomenieme, ako sa tento muž zapísal aj do histórie nášho hlavného mesta. Ukážeme si, kde všade nájdeme dôkazy o obsadení mesta francúzskou armádou a dozvieme sa zaujímavé štatistiky a pikantérie z tohto obdobia. Virtuálne vybehneme aj na Slavkov, Waterrloo či ostrov Svätá Helena. A pokúsime sa nájsť úspešné vlastnosti a taktiky muža, ktorý ešte aj dnes môže byť pre nás inšpiráciou:-)

Prednášajúca Irena Chrapanová je vlastivedná sprievodkyňa, kvalifikovaná Bratislavským kultúrnym a informačným centrom (BKIS) a mensanka. Od roku 2008 organizuje vo svojej cestovnej kancelárii  pravidelné tematické vychádzky po Bratislave – pre všetky vekové kategórie vrátane rôznych záujmových aj profesných skupín – pešo, vláčikom, člnom, loďou aj autobusom – s návštevou zaujímavých interiérov a atrakcií, aj bez.

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.