Klubovňa - Ako môže pomôcť internetová psychologická poradňa

dec
05
dec/05 18:00 - dec/05 20:00

Konventná 11, prízemie vľavo

Bratislava - Staré Mesto

Aj keď niekedy naše životy vyzerajú v pohode, častokrát máme okolo seba ľudí, ktorí sa ocitli v zložitej životnej situácii a nevedia ako ďalej. V tých najhorší prípadoch to dokonca môže skončiť až tragicky. Pre takéto prípady vzniklo on-lineové anonymné bezplatné internetové poradenstvo pod hlavičkou občianskeho združenia IPčko.sk. Je za tým skupina mladých psychológov, sociálnych pracovníkov, ale i študentov s túžbou v srdci pomáhať ľuďom.

Dejiny dištančného poradenstva siahajú až do dôb, kedy sme komunikovali dymovými signálmi. No to psychologické poradenstvo na diaľku odpálil práve Sigmund Freud.  Bol prvý, ktorý využíval listy na komunikáciu so svojimi klientmi a dokonca písal o tom, aké je to pre ich budovanie vzťahu a spoluprácu  efektívne.

Online pracovníci vyhľadávajú komunity a online skupiny, ktoré sú najrizikovejšie a v ktorých mladí ľudia potrebujú podporu a pomoc. Využívajú najefektívnejšie spôsoby, ako sa k týmto mladým ľuďom priblížiť, poskytnúť im oporu, porozumenie, podporu, povzbudenie či odbornú radu.

Čo všetko sa za tým skrýva, nám príde porozprávať  zakladateľ projektu Internetovej poradne pre mladých IPčko a programový riaditeľ, psychológ PhDr. Marek Madro, ktorý nesie zodpovednosť  za profesionalitu a odbornú pomoc klientom združenia. 

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.