Jesenné stretnutie 2021

sep
15
sep/15 12:00 - sep/19 12:00

chata AMOR
Zlatnícka dolina
SKALICA

Jesenné stretnutie bude 15.-19.9.2021 v Skalici

Historické obdobie Skalice sa začína na začiatku 13. storočia. Prvá spoľahlivá písomná zmienka o Skalici je až z roku 1217. Je to listina uhorského kráľa Ondreja II., ktorý daroval skalické územie dvom synom nitrianskeho župana Tomáša. Ľudovít I. dal povýšiť skalickú osadu na slobodné kráľovské mesto 6. októbra 1372 v Trnave a dal ju opevniť murovanými hradbami. V 16. a 17. storočí tu boli časté malé požiare a morové epidémie. V tomto období nastal výrazný rozvoj obchodu a remesiel. Jedným z najvýznamnejších remesiel bolo vinohradníctvo. To malo v Skalici tradíciu pravdepodobne od začiatku 15. storočia. V Skalici bola taktiež významná výroba súkna. Skalica mala svojho úradného kata, ktorý v meste vykonával tresty a mesto ho požičiavalo aj ďalším zemepánom. V Skalici taktiež stála aj šibenica, o ktorej sa tradovalo, že je „Enem pro nás a pro naše deti“. V roku 1918 sa rozpadlo Rakúsko-Uhorsko a vznikla ČSR. V tomto roku tu mala na krátky čas sídlo Dočasná vláda pre Slovensko.

            Niečo z tejto bohatej histórie sa dozvieme aj na našom jesennom stretnutí, ktoré bude 15.-19.9.2021 v tomto záhoráckom meste a okolí. Ubytovanie je zabezpečené v Zlatníckej doline v Chate AMOR. Rezervovanú máme celú penziónovú časť (WC + sprcha na izbe) o kapacite 28 lôžok s možnosťou prísteliek.

 

Cena ubytovania za osobu a noc: 17,- €

Ubytovanie + raňajky (švédske stoly): 19,- €

Večera: 4,- €

Mestu Skalica: 0,90 € za osobu a noc

 

Program:

15.9.     -príchod

             - voľný program – hry

16.9.    - 9:00 prehliadka Skalice so sprievodcom

            - 12:30 exkurzia vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie www.vtsu.sk

            - 15:00 exkurzia v Holíčskom pivovare WYWAR

            - večer hry, testy

17.9.     – 10:00 Baťov kanál – plavba po kanáli zapožičanými loďkami cca 4 hod. Požičanie si zarezervuje každý sám na Motorové Člny – Prvá Plavebná (prvaplavebna.sk). Preto si dopredu vytvorte posádky podľa kapacity člna a zarezervujte si na svoje meno s dostatočným predstihom. Zoberte si so sebou aj občerstvenie.

             - 15:00 Holíčsky zámok

             - večer hry, testy

18.9.     - šifrovačka

             - večer opekačka

19.9.     - odchod

 

Zmena a doplnenie programu vyhradená.

Záujemcovia o účasť na stretnutí sa zaregistrujte na tejto stránke. Hlavne mi napíšte kontakt na seba (e-mail + telefón). Potom sa prekliknite do google tabuľky (dostanete k nej prístup na vyžiadanie - pošlite alebo zatelefonujte mi vašu gmailovu adresu):

prihlasovanie Skalica 2021 - Tabuľky Google

 kde si vyberiete typ ubytovania. Najlepšie bude ak sa dohovoríte s niekým, s kým chcete bývať a vyplníte to spolu s ním. Vyplňujte len svoj riadok, neprepisujte už zapísané údaje. V histórii uvidím, kto tam čo písal.

Po vyplnení tabuľky vidíte napravo koľko vás bude stáť ubytovanie so stravou. Zálohu 30,-€ treba zaplatiť do týždna od registrácie na účet Mensy Slovensko IBAN: SK29 8330 0000 0021 0070 7619 , SWIFT/BIC: FIOZSKBA. Do kolónky „Správa pre prijímateľa“ napíšte priezvisko a SKALICA 2021 (keby ste platili z iného účtu ako svojho). Po príchode čiastky na účet budete mať ubytovanie rezervované. V prípade nezaplatenia sa rezervácia ruší a na to miesto sa môže prihlásiť iný záujemca. Celkové vyúčtovanie sa bude robiť na mieste. Každý účastník (člen Mensy) zaplatí registračný poplatok 3,-€, nečlen 5,-€. Registračný poplatok neplatí doživotný člen, člen so zlatým a strieborným členstvom a účastník, ktorý pripraví na večer nejaký (dopredu schválený) program (kvíz, prednášku …).

Ak sa chcete niečo opýtať alebo máte nejaký problém, dole je kontakt na mňa, rád vám zodpoviem na všetky otázky.

Teším sa na stretnutie s vami a príjemne prežitý predĺžený víkend :-)

Marián Zahradník

marian@mensa.sk

0905 725 470

P.S. kapacita nášho penziónu sa dnes zaplnila - čiže všetky miesta sú OBSADENÉ. Štatisticky však vychádza, že 5-10% sa na stretnutie nedostaví z rodinných dôvodov alebo z dôvodu choroby. Ak by bol ešte nejaký záujemca, môže sa ubytovať individuálne alebo sa zaradiť do náhradníkov.

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.

Kontakt na autora akcie

Marián Zahradník
E-mail: marian@mensa.sk
Telefón: +421 905725470