Ako sa zbaviť strachu a začať rečniť?

mar
02
mar/02 18:00 - mar/02 19:30

Online

Nie každý sa rodí ako rečník. Či už ide o poradu v práci, prezentáciu v škole, v Mense, alebo hocaký rozhovor. Každý z nás si nájde to svoje, kedy sa mu stiahne hrdlo a ideálne sa tejto situácii vyhne. 

Komunikácia a rečníctvo nie je raketová veda. Je to zručnosť, ktorú sa viem naučiť každý z nás. Je síce pravda, že každý začíname na odlišnej štartovacej pozícii, no aj ten najskúsenejší človek sa vie vypracovať minimálne na takú úroveň, aby bol so sebou spokojný.

 Naša prednáška/workshop/diskusia bude o samotnom strachu z rečníctva, ako sa s ním vysporiadať a ako začať rečniť. Kto bude chcieť sa môže zapojiť aktívne, kto si ešte netrúfne, môže byť pozorovateľom. Všetko má svoj čas a pre mnohých chce tento výstup z komfortu naozaj veľkú dávku sily a odvahy. 

Ako to viem? Sama sa rečníctvu venujem 5 rokov. Keď som prišla na prvé stretnutie Toastmasters (nezisková organizácia, ktorá vzdeláva v rečníctve a líderstve), nenabrala som odvahu zapojiť sa do improvizácií. Zo svojej prvej reči som mala taký stres, že som si nič nepamätala. Po roku a pol práce na sebe sa mi podarilo získať druhé miesto v improvizáciách na celoslovenskej rečníckej súťaži. Rečníctvo sa tak stalo mojím koníčkom, vďaka ktorému viem nielen rečniť pred publikom, ale aj lepšie využívať medziľudskú komunikáciu.

 Preto ak ťa táto oblasť zaujíma, alebo Ti robí problém, si srdečne vítaná/vítaný.

 Keďže stáť sám na pódiu je väčší stres ako rozprávať pred obrazovkou počítača a rovnako aj pre vynechanie nutnosti cestovať, čo by mohlo viacerým znemožniť aktívnu účasť, stretneme sa online.

Link na stretnutie: Kliknutím sem sa pripojíte k schôdzi

Darina Peterková

Koordinátor networkingu a aktívnej účasti členov.

 

Registrácia: 
Zadaný e-mail sa priradí k tejto registrácii.
CAPTCHA
Táto otázka slúži na overenie toho, či ste človek (teda pomáha proti spamu).
Obrázková CAPTCHA
Vložte znaky zobrazné na obrázku.